Zapraszamy do udziału w konkursie


Karina

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy królowej Geonosjan z czasów Imperium Galaktycznego. Zobacz też: Karinę Wielką, królową żyjącą w czasach wojen klonów.
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Karina GWD.jpg
Karina
Miejsce pochodzenia: Geonosis
Rasa: Geonosjanka
Kolor oczu: Czarne
Profesja: Królowa
Karina była geonosjańską królową żyjącą podczas galaktycznej wojny domowej. Jako ostatnia znana królowa swojej rasy, pragnęła desperacko zapewnić przetrwanie gatunkowi i w tym celu łączyła geonosjańskie DNA z droidami bojowymi.

Biografia

Karina była ostatnią znaną królową rasy Geonosjan i nadzieją na przetrwanie gatunku po tym jak Imperium Galaktyczne wymordowało wszystkich mieszkańców Geonosis, by zatrzeć wszelkie ślady budowy Gwiazdy Śmierci. Karina była jedyną znaną królową Geonosiańską, która przetrwała masakrę i chcąc zapewnić przetrwanie gatunkowi podłączyła się do ostatniej działającej fabryki droidów bojowych, gdzie łączyła maszynerię modeli B1 z DNA zawartym w jej jajach. W ten sposób wykluwały się organiczno-mechaniczne hybrydy, które Karina traktowała jak własne dzieci. W 0 ABY na Geonosis przyleciał Darth Vader pragnący stworzyć dla siebie prywatną armię. Towarzyszyła mu doktor Aphra, która dowiedziała się o ocalałej geonosjańskiej królowej. Mroczny Lord Sithów postanowił ukraść Karinie stworzone przez nią hybrydy i po dotarciu do jej gniazda od razu ją zaatakował odcinając od maszynerii. Wściekła Karina spytała go po co przyszedł i czy Imperium nie odebrało już wszystkiego Geonosjanom. Ten odparł, że nie. Królowa rozkazała swoim dzieciom powstrzymać intruzów, by nie zburzyli przyszłości gatunku, jednak blastomech BT-1 z łatwością zatrzymał atak, a następnie imperialni ukradli rdzeń, do którego Karina była podłączona i uciekając ze zdobyczą zostawili za sobą królową wraz z ocalałymi hybrydami.[1]

Przypisy

Źródła