LEGO Star Wars: The Video Game

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

LEGO Star Wars
Producent: Traveller's Tales
Data wydania:
 • Świat: 5 kwietnia 2005
 • Polska: maja 2005
Gatunek: zręcznościowa / platformowa / przygodowa
Ograniczenie wiekowe: 3+
Platformy: PC, Xbox, PlayStation 2, Game Boy Advance
Nośnik: 1 CDLEGO Star Wars: The Video Game jest pierwszą grą video z serii Gwiezdne wojny, bazującej na serii zabawek firmy LEGO. Akcja gry toczy się w czasie Trylogii prequeli (Mroczne widmo, Atak klonów i Zemsta Sithów) z wyjątkiem bonusowego fragmentu Nowej nadziei. Gra miała światową premierę 5 kwietnia 2005 (miesiąc przed premierą trzeciej części Gwiezdnych wojen), polską zaś 25 maja 2005.

Została stworzona przez: Traveller's Tales na platformy PC (Windows), Playstation 2 i Xbox, Griptonite Games na Game Boy Advance, Aspyr Media na komputery Mac. Wydawcą zagranicznym wszystkich wersji są Eidos i LucasArts. Polskim dystrybutorem jest Cenega.

Sequel, LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, został wydany we wrześniu 2006, zaś kompilacja obu gier, LEGO Star Wars: The Complete Saga, w listopadzie 2007.

Opis

W grze mamy do wyboru 59 grywalnych postaci. Część z nich zostanie odblokowanych wraz z postępami w grze, resztę można kupić w restauracji Dextera. Wśród nich wyróżniamy kilka typów, jak Jedi, którzy są jednymi z najbardziej uniwersalnych postaci w grze. Używają mieczy świetlnych, którymi mogą odbijać pociski blastera i z bliska atakować przeciwników, oraz Mocy, dzięki której mogą przestawiać przedmioty, które w ich obecności zaświecą się kolorem miecza bohatera. Potrafią także wykonywać podwójny skok. Ponadto Sithowie posiadają umiejętności niszczenia przedmiotów wrażliwych na ich Moc. Przykładami są Qui-Gon Jinn i Darth Maul. Innym typem są postacie z blasterami. Potrafią używać w wyznaczonych do tego miejscach (czerwony świecący okrąg) wyrzutni kotwiczek, dzięki którym mogą dostać się do normalnie niedostępnych dla nich miejsc, z wyjątkiem droidów bojowych i Geonosjan. Przykładowymi postaciami są królowa Amidala i Jango Fett. Kolejnym typem są wysoko skaczące. Wykonują albo jeden duży, albo podwójny skok. Takimi postaciami są na przykład Jar Jar Binks i generał Grievous oraz "ochroniarz Grievousa".

Obrazek z gry

Występują także dwa typy droidów: astronawigacyjne i protokolarne. Potrafią one otwierać przejścia i uruchamiać urządzenia z ich wizerunkami. Ponadto astrodroidy mogą latać i czasowo unieruchamiać inne roboty. Przykładowymi droidami są R2-D2 i C-3PO. Ostatnim typem bohaterów są młody Anakin Skywalker, młody Boba Fett i Kanclerz Palpatine, którzy dzięki szybom wentylacyjnym potrafią przedostać się do miejsc niedostępnych dla innych postaci. Jest jednak grupa postaci, posiadająca inne zdolności, czyli Jango Fett, Geonosjanin, R2-D2, R4-P17 i Yoda potrafią latać (droidy na niedużą odległość). Droideka posiada pole ochronne oraz możliwość szybkiego turlania się, czym rekompensuje trudność w sterowaniu, a droid bojowy jest niezauważalny dla innych maszyn tego typu.

Tryb gry dowolnej (free play)

W tym trybie gry można grać postaciami z którymi się walczyło,ale do tego trybu wybiera się tylko dwie postacie - reszta jest wybierana losowo.

Lista postaci, ich broni i zdolności w wersjach na PC, GameCube, X-Box i PS2

Przedmioty zbierane w grze

Monety - umożliwiają kupowanie postaci i dodatków. Są porozrzucane po całych planszach, zarówno swobodnie, jak i pozostają po przedmiotach na których użyło się mocy lub po pokonanych przeciwnikach. Kolory monet odpowiadają następującym wartościom:

 • srebrne
 • złote
 • niebieskie
 • 10
 • 100
 • 1000

Monety też są potrzebne do otrzymania Statusu Jedi. Jeśli dostanie się go w każdym poziomie, można później wejść do czwartych wrót.

Dodatki

W restauracji Dextera można zakupić kilka dodatków, uprzyjemniających grę. Aby je uruchomić, należy wyjść do menu, kliknąć na opcję "dodatki" i wybrać jeden z nich:

 • Nietykalność
 • Sylwetki (postacie posiadają czarne sylwetki)
 • Purpurowy (wszystkie miecze świetlne są koloru purpurowego)
 • Wąsy
 • Wykrywacz minizestawów
 • Filiżanki (zamiast broni)
 • Pędzelki (zamiast mieczy świetlnych)
 • Wielkie blastery
 • Klasyczne blastery
 • Śmieszne blastery

Recenzje


Seria LEGO Star Wars
[Pokaż/Ukryj]