Zapraszamy do udziału w konkursie


Quarsh Panaka/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Panaka.jpg
Quarsh Panaka
Miejsce pochodzenia: Naboo
Rasa: Człowiek
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Ciemna
Przynależność:
Profesja: Kapitan
Quarsh Panaka był ciemnoskórym mężczyzną, który służył jako kapitan straży królewskiej na Naboo podczas rządów królowej Amidali oraz w późniejszym okresie.

Historia

To on właśnie nadzorował szkolenie dwórek i samej Amidali w samoobronie. On też miał bezpośredni wpływ na wybór dam towarzyszących królowej pod względem ich oddania i podobieństwa do Amidali.

Za młodu został specjalnie przeszkolony do walki z piratami, którzy często nawiedzali Naboo. Najpierw służył pod dowództwem kapitana Magnety, potem zastąpił go. Zanim jednak to się stało, dwa lata przed blokadą Naboo wykrył i udaremnił spisek, w którym uczestniczył król Veruna.

Podczas blokady Naboo nie opuścił królowej ani na krok. Razem z Amidalą, Obi-Wanem Kenobim i Qui-Gonem Jinnem poleciał na Tatooine, a potem na Coruscant. Uczestniczył także w ujęciu Nute'a Gunraya, gdy Amidala zdecydowała się wrócić na Naboo i rozpocząć wojnę z Federacją Handlową. W czasie bezpośrednio poprzedzającym wybuch wojen klonów, Panaka nadal był szefem ochrony królewskiej, senator Amidali natomiast przydzielił, jako szefa ochrony, swego bratanka - Gregara Typho.[2]

Po tym jak Amidala zrezygnowała z urzędu królowej Naboo, Panaka służył nowej królowe, Jamilli.[1]

W czasach Imperium Galaktycznego Panaka był Moffem sektora Chommell.

Przypisy

Źródła