Poggle Mniejszy/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Poggle.jpg
Poggle Mniejszy
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Geonosis
Rasa: Geonosjanin
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Przynależność:
Poggle Mniejszy to Geonosjanin wywodzący się z wyższej kasty z planety Geonosis. Jeden z przywódców Separatystów, a także władca wszystkich kolonii na Geonosis. Był arcyksięciem Stalgasińskiego Roju.

Biografia

Poggle Mniejszy w centrum dowodzenia.

Poggle starał się od samego początku przejąć władzę, dlatego doprowadził do buntu Geonosjan. Gdyby nie pomoc Dartha Sidiousa nie przejąłby rządów. W zamian za to, Sidious kazał zbudować armię droidów dla Federacji Handlowej, dzięki czemu Poggle stał się jedną z najważniejszych osób w strukturach Separatystów. Uczestniczył między innymi w nadzorowaniu przemiany Grievousa. Oprócz produkowania droidów dla Konfederacji, był odpowiedzialny za zaprojektowanie Gwiazdy Śmierci i superdroidów bojowych. W roku 22 BBY na Geonosis odbył się szczyt, na którym gospodarzem był właśnie Poggle, wtedy także utworzono Konfederację.

Fabryka robotów

Już po pierwszej bitwie na Geonosis Separatyści znów umieścili na planecie fabrykę pod jego przywództwem. Produkowała ona droidy bojowe i superczołgi. Cała budowla była otoczona tarczą. Aby zniszczyć fabrykę, Republika wysłała grupę klonów i Jedi; Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego, Ahsokę Tano, Barrissa Offee i mistrzowie Ki-Adi-Mundi oraz Luminara Unduli Choć ukryty pod osłoną Poggle długi czas mmial przewagę nad przeciwnikami, w końcu tarcze uległy a fabryka została zniszczona. Poggle uciekł wraz z kilkoma robotami na czołgu AAT. Jego tropem ruszyła Luminara. Geonosjan schował się w katakumbach, gdzie mieszkali jego umarli ale wciąż posłuszni królowej roju pobratymcy. Razem z nimi porwał Jedi i oddał ją królowej. Na ratunek Luminarze przybyli Anakin i Obi-Wan. Udało im się uratować mistrzynię, porwać Poggle'a i zniszczyć katakumby.

Ostatnie miesiące wojen klonów i śmierć

Na razie nie wiadomo w jaki sposób Poggle odzyskał wolność. Podczas kolejnych miesięcy wojen klonów, nadal współpracował z Separatystami. W 19 BBY razem z pozostałymi zarządcami Konfederacji Niezależnych Systemów znajdował się na Utapau, a póżniej po otrzymaniu rozkazu od lorda Sidiousa, udał się na Mustafar. Tam został zamordowany przez Dartha Vadera.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Poggle'a Mniejszego.
Śmierć Poggle'a.