Oczy rewolucji

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Oczy rewolucji
The Eyes of Revolution
Scenariusz: Warren Fu
Ilustracje: Warren Fu
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
2 kwietnia 2005
(w Visionaries)
Wydanie polskie: Egmont Polska
17 marca 2010
(w Star Wars Komiks 3/2010)
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 24 BBY


Oczy rewolucji (The Eyes of Revolution) to 14-stronicowy komiks zawarty w wydawnictwie Visionaries. Autorem zarówno scenariusza jak i ilustracji jest Warren Fu. Akcja opowieści rozgrywa się w roku 24 BBY i opowiada o przyłączeniu się generała Grievousa do Separatystów. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska w Star Wars Komiks 3/2010.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Generał Grievous - postać, która pojawiła się pierwszy raz w filmie Zemsta Sithów - znany był z nienawiści do Jedi. Z jego ręki zginęło około trzydziestu rycerzy, a generał kolekcjonował ich miecze jako trofea. Historia ukazuje źródła tej nienawiści i wyjaśnia, w jaki sposób dowódca z planety Kalee, znany wcześniej jako Qymaen jai Sheelal, stał się cyborgiem i dowódcą wojsk Separatystów.(Egmont Polska, 2010)

Streszczenie

Planeta Kalee. Zakon Jedi odpowiedział się po stronie Huków w wojnie kaleeshańsko-hukańskiej. Generał Qymaen jai Sheelal jest ostatnią nadzieją współbraci na wygranie wojny. On i jego żołnierze wsiadają na statek ale podczas lotu, za pomocą podłożonego wcześniej odbiornika, zostają wyłączone wszystkie jego systemy. W chwili gdy kabina pilota uderza w taflę wody, reszta statku wraz z załogą zostaje wysadzona w powietrze. Kabinę pilota wyławiają droidy hrabiego Dooku. Generał jest nieprzytomny ale bliski śmierci, więc Dooku zdejmuje jego maskę i rozkazuje zabrać go na Geonosis, a sam udaje się na Serenno.

Qymaen budzi się w zbiorniku z bactą. San Hill tłumaczy mu, że Intergalaktyczny Klan Bankowy znalazł w morzu jego kapsułę ratunkową i, że został zabrany na Geonosis. Sheelal rozkazuje by natychmiast zabrać go z powrotem na Kalee ale Hill tłumaczy, że bez podtrzymywania życia Kaleeshanin zginie, a tylko IKB może mu dać nowe ciało. Proponuje mu, żeby został dowódcą armii droidów, a w zamian Konfederacja Niezależnych Systemów pomoże jego pobratymcom.

Na Geonosis przybywa w końcu Dooku i dowiaduje się, że pacjent przyjął ofertę Separatystów, a później pokazuje Poggle'owi Mniejszemu ciało mistrza Jedi Sifo-Dyasa, którego krew zostanie przetransfuzowana generałowi Kaleeshan.

Kilka miesięcy później, na krążowniku Separatystów, Dooku spotyka się ze zmechanizowanym generałem i daje mu w prezencie miecz świetlny Sifo-Dyasa. Niby przypadkiem w rozmowie Dooku nazywa Qymaena droidem, a potem zostawia go ze strażnikami i idzie porozmawiać z Darthem Sidiousem. W czasie tej holograficznej rozmowy, rozwścieczony generał niszczy swoją nową bronią roboty strażnicze i krzycząc, że nie jest droidem przyjmuje nowe imię - Grievous.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 2 kwietnia
(w Visionaries)
USA 978-1-59307-311-4 Dark Horse Comics 14 stron Druk (miękka) 17,95 USD
2010, 17 marca
(w Star Wars Komiks 3/2010)
Polska --- Egmont Polska 14 stron Druk (miękka) 5,99 PLN

Recenzje

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Oczy rewolucji.


Visionaries
[Pokaż/Ukryj]