All Terrain Heavy Enforcer

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
AT-HE
Podstawowe dane
Pełna nazwa: All Terrain Heavy Enforcer
Producent: Rothana Heavy Engineering[1]
Rodzaj: All Terrain
Specyfikacja techniczna
Wysokość: 22.5 m[2]
Uzbrojenie: Działa laserowe[2]
Różne
Załoga: 1 pilot[1]
Przynależność: Republika GalaktycznaAll Terrain Heavy Enforcer, zwany także AT-HE był robotem kroczącym, używanym przez siły wojskowe Republiki Galaktycznej podczas wojen klonów. Powstał w celu uzupełnienia AT-TE.

Charakterystyka

Sukcesy AT-TE podczas wojen klonów doprowadziły w kolejnych latach do stworzenia cięższych konstrukcji. Dzięki temu powstały roboty kroczące takie, jak: AT-HE i AT-AT. AT-HE był pojazdem, przeznaczonym do ciężkiej walki. Z wyglądu podobny do AT-AT, lecz posiadał większe rozmiary i potężniejsze działa laserowe. Natomiast jego kadłub został skonstruowany w taki sposób, aby znajdował się powyżej zasięgu wybuchu min oraz umożliwić strzelcom szersze pole widzenia i prowadzenie ognia na większym obszarze.

Zauważono również, że AT-HE i AT-TE były o wiele bardziej podatne na zatapianie się w miękkiej glebie niż pojazdy kołowe lub gąsienicowe. Przykładem tego może być porównanie obu robotów kroczących do HAVw A5 Juggernaut, u którego duża powierzchnia kół przyczyniała się do zmniejszania nacisku na podłoże. Natomiast w przypadku ciężkich AT-HE i AT-TE, cała ich waga była opierana na mniejszych i węższych kończynach, co mogło powodować zapadanie się pojazdów na miękkim gruncie.

Przypisy

Źródła


All Terrain
[Pokaż/Ukryj]