All Terrain Scout Transport/Assault

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
AT-ST/A
Podstawowe dane
Pełna nazwa: All Terrain Scout Transport/Assault
Producent:
Rodzaj: All Terrain
Specyfikacja techniczna
Wysokość: 10 m[1]
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 1 pilot i 1 strzelec
Przynależność:All Terrain Scout Transport/Assault, w skrócie zwany AT-ST/A, był dwunożnym robotem kroczącym, będącym jednym z wariantów AT-ST. Był wykorzystywany prze siły Imperium Galaktycznego, a następnie przez Resztki Imperium.

Charakterystyka

AT-ST/A był jednym z wariantów AT-ST, lecz znacznie większym i silniej uzbrojonym w porównaniu do wersji podstawowej. Kończyny robota zostały wzmocnione, natomiast jego system żyroskopowo-stabilizacyjny był znacznie lepszy niż w pierwotnej wersji pojazdu. Posiadał również zamykane okna dla lepszej ochrony załogi. Natomiast podwójne działko blasterowe montowane w zwykłym AT-ST, zostało wyparte przez pojedyncze ciężkie działo. Ponadto pojazd został wyposażony w lekkie działko blasterowe oraz wyrzutnię granatów wstrząsowych. AT-ST/A był wykorzystywany zarówno w walce frontalnej jak i do przeprowadzania rozpoznań. Załogę pojazdu stanowiły dwie osoby: pilot i strzelec.

Ponadto AT-ST/A wyglądem bardziej przypominał AT-XT niż oryginalnego AT-ST.

Historia

AT-ST/A po raz pierwszy zostały dostrzeżone przez szpiegów Sojuszu Rebeliantów na początku galaktycznej wojny domowej. Jednak projekt tego robota kroczącego nadal był stosowany podczas całego konfliktu. Brały nawet udział w bitwie o planetę Coruscant w roku 10 ABY.

Przypisy

Źródła


All Terrain
[Pokaż/Ukryj]