Boba Fett: Narzędzie zniszczenia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Boba Fett: Narzędzie zniszczenia
Boba Fett: Agent of Doom
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Cam Kennedy
Kolory: Chris Blythe
Litery: Steve Dutro
Ilustracja na okładce: Francisco Ruiz Velasco
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
8 listopada 2000
Wydanie polskie: Egmont Polska
15 listopada 2008
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: One-shot
Seria/Cykl: Boba Fett
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 10 ABY


Boba Fett: Narzędzie zniszczenia (Boba Fett: Agent of Doom) to komiksowy one-shot skupiający się na postaci Boby Fetta. Scenariusz opracował John Ostrander, a ilustracjami zajął się Cam Kennedy. Ilustrację z okładki komiksu przygotował natomiast Francisco Ruiz Velasco. Na rynku pojawił się 8 listopada 2000 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce został opublikowany 15 listopada 2008 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w trzecim numerze Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Some jobs are too much of a risk for even the best bounty hunters—but that never stopped Boba Fett! The Imperial "Death Ship" Azgoghk, designed for the sole purpose of exterminating alien species, continues its duties long after the Empire has fallen apart. Now it's time for justice and REVENGE. When the last member of a dying species seeks to exact revenge on the Azgoghk and its crew, there's only one man he can turn to—BOBA FETT!(Dark Horse Comics, 2000)
Wydanie polskie
Boba Fett, najbardziej znany łowca nagród w dziejach galaktyki, przyjmował już bardzo różne zlecenia od bardzo różnych zleceniodawców. Ta historia przekonuje, że także kojarzony z interesownością i bezwzględnością łowca może się czasem przysłużyć słusznej sprawie.(Egmont Polska, 2008)

Streszczenie

Slique Jasnooki, ostatni przedstawiciel rasy Gulmarydów opowiada w kantynie Bobie Fettowi, jak przed laty Imperium podbiło jego ojczystą planetę Gulmę i zniewoliło jej mieszkańców. On i kilkuset jego ziomków trafili na pokład okrętu Azgoghk, dowodzonego przez sadystycznego admirała Mira Torka, mężczyzny zapatrzonego w rasistowską politykę Palpatine'a, i Leonisa Murthé, szalonego naukowca, który czerpał przyjemność z zadawania bólu. Po upadku Imperatora niewolnicy zostali oswobodzeni przez Sojusz Rebeliantów, lecz admirał i doktor zdołali uciec. Ponadto wszyscy Gulmarydzi, oprócz Jasnookiego, wkrótce potem pomarli z wycieńczenia. Slique pragnie śmierci swoich dawnych ciemięzców, którzy, niezrażeni porażką pod Endorem, wrócili na okręt zagłady i na powrót zaczęli zbierać i zabijać przedstawicieli obcych ras. Gulmaryd ma jednak jedynie sto kredytów, więc przekonuje Fetta, że powinien wykonać misję nie dla pieniędzy, lecz dla odzyskania swojego dobrego imienia, które stracił przed kilkoma laty na Tatooine.

Łowca udaje się na Malicar 3, gdzie, za radą Jasnookiego, uszkadza okręt więzienny, sprowadzając go na powierzchnię. Dostaje się do środka, zabija strażników i uwalnia więźniów, po czym staje oko w oko z Murthé, uzbrojonym w miecz świetlny. Fettowi udaje się jednak podpalić go ogniem z reaktora fuzyjnego, następnie odnajduje Torka, grożącego wysadzeniem Azgoghka w powietrze. Zostaje jednak sprowokowany do strzału, po czym ginie, a zaraz po nim doktor, któremu jednak udało się przeżyć. Fett zabiera ich głowy.

Gdy łowca odwiedza Jasnookiego na Basteel, ten już kona. Nie żąda dowodu, że zadanie zostało wypełnione, bo to w końcu Boba Fett. Następnie umiera, a Mandalorianin odchodzi, nie zabierając ze stołu należnej zapłaty.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Recenzja

Ciekawostki

  • Podczas operacji Murthé, na jednym z niewolników, doktor przy użyciu miecza świetlnego wystukuje melodię dum-dum-dum-dum-ti-dum-dum-ti-dum! - jest to nawiązanie do kultowego motywu Imperial March Johna Williamsa.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2000, 8 listopada USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2007, 25 marca (w Boba Fett: Man with a Mission) USA --- Dark Horse Comics 104 strony Druk (miękka) ---
2008, 15 listopada (w Star Wars Komiks 3/2008) Polska --- Egmont Polska --- stron Druk (miękka) 4,90 PLN
2010, 24 marca (w Omnibus: Boba Fett) USA 978-1-59582-418-9 Dark Horse Comics 496 stron Druk (miękka) 24,99 USD

Linki zewnętrzne


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]