Boba Fett: Gruba przesada

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Boba Fett: Gruba przesada
Boba Fett: Overkill
Scenariusz: Thomas Andrews
Ilustracje: Francisco Ruiz Velasco
Kolory: Francisco Ruiz Velasco
Litery: Michael David Thomas
Ilustracja na okładce: Adam Hughes
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
12 kwietnia 2006
Wydanie polskie: Egmont Polska
17 lipca 2009
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: One-shot
Seria/Cykl: Boba Fett
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Boba Fett: Gruba przesada (org. Boba Fett: Overkill) to 24-stronicowy komiks skupiający się na postaci Boby Fetta. Scenariusz opracował Thomas Andrews, a rysunkami zajął się Francisco Ruiz Velasco. Ilustrację z okładki komiksu przygotował natomiast Adam Hughes. Na rynku pojawił się 12 kwietnia 2006 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce został opublikowany 17 lipca 2009 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w jedenastym numerze magazynu Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Boba Fett rockets onto the scene with blasters blazing in this stand-alone story featuring the galaxy’s greatest bounty hunter taking on a dangerous contract that proves deadly for all involved!

Summoned to settle the score between two warring factions, Fett quickly shows his employers the importance of always choosing the right tool for the job, and the folly of underestimating just how much damage and chaos a single Mandalorian can inflict. Once unleashed, Fett's drive to finish the job is unshakable, and both groups quickly realize they’re dealing with a bigger and much deadlier mutual problem—one that must be stopped before it obliterates everything!

Don’t miss this essential piece of the Boba Fett mythos written by Thomas Andrews (Star Wars: Empire) and illustrated with the eye-popping art of Francisco Ruiz Velasco (Lone Wolf 2100).(Dark Horse Comics, 2006)

Wydanie polskie
Minęło dziewięć miesięcy od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Imperium wciąż włada galaktyką, lecz czasami dochodzi do konfliktów administracji imperialnej z lokalnymi władzami. Także z tego powodu mandaloriański łowca nagród Boba Fett ma pełne ręce roboty. Ci którzy go wynajmują, nie zawsze zdają sobie sprawę z jego możliwości.(Egmont Polska, 2009)

Streszczenie

Troska, dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin. Na planecie funkcjonuje imperialna placówka, która ma problemy z lokalnymi władzami. Komandor Sev Buzk otrzymuje raport, że zostały wstrzymane raporty z rafinerii. Jest to protest mający na celu uzyskanie podwyżek przez pracowników. Buzk nawiązuje kontakt z synem króla, Torino Kyberem. Torin, mimo gróźb ze strony Buzka, odmawia wysłania transportu paliwa. Buzk nic nie osiąga.

Salę opuszczają dwaj oficerowie Imperium: Kelmont i Treyz Manech. Manech jest wściekły na Buzka, uważa, że ten nie radzi sobie z lokalnymi władzami, robi tylko dużo szumu wokół siebie. Jest też zły o awans, który mu przepadł, mówi o swoich marzeniach. Wreszcie docierają na miejsce - czeka tam na nich najsłynniejszy łowca nagród w galaktyce, Boba Fett. Dzięki niemu zamierza pokazać Kyberom, kto tak naprawdę rządzi na planecie. Kelmont ma ogromne wątpliwości do tego planu, ale Fett odbiera zapłatę i rusza, by wykonać swoje zadanie. Kelmont ciągle ostrzega Manecha, że ten zostanie rozstrzelany za niesubordynacje, ale ten jest przekonany, że jego plan zadziała i jeszcze wieczorem zostanie awansowany.

Fett dociera wkrótce do rafinerii. Niszczy ją całą, a na końcu morduje Torino Kybera. Kontaktuje się z Manechem i informuje go czego dokonał, dodaje, że rusza do pałacu królewskiego i szybko się rozłącza. Kelmont i Manech są przerażeni. W kontrakcie z Fettem nie było mowy o ataku na pałac. Jeśli zginie król, wybuchnie wojna i wszyscy zginą. Kelmont mając dość tej sytuacji rusza do Buzka. Manech mówi mu co zrobił, a Buzk wpada w taką furię, że prawie zabija swojego podwładnego. Nie zdążył jednak tego zrobić, gdyż wkrótce nadeszła transmisja z pałacu królewskiego, od samego króla Natasa. Król jest wściekły i ostrzega Buzka, że ściągnął na siebie i swoich ludzi zagładę. Buzk udaje, że o niczym nie wie, ale król pokazuje mu nagranie, na którym Fett "przesyła pozdrowienia" w jego imieniu. Król rozłącza się, a Buzk rozpoczyna mobilizacje wojsk, mając nadzieje, że zdąży do pałacu przed Fettem.

Mandaloriański łowca nagród dociera jednak do pałacu przed wojskami Imperium. Zabija strażników i dociera do króla Tybera. Ten proponuje mu - niezależnie od tego ile dało mu Imperium - podwójną stawkę. Fett bierze pieniądze z góry i rusza w kierunku nadchodzących wojsk Imperium. Obrona pałacu świetnie sobie radzi i niszczy myśliwce TIE. Boba dociera do oficerów Imperium, ale nie wypełnia rozkazu króla. Manech stwierdza, że Fett jest bardzo skrupulatny, a Fett odpowiada, że to z powodu tego, iż jest najlepszy. Chwilę później nadlatuje eskadra myśliwców, która niszczy pałac króla. Na planecie ląduje też zwierzchniczka Buzka, która oznajmia mu, że jest aresztowany, a Manechowi gratuluje sukcesu. Dodaje też, że pozbycie się króla Natasa było koniecznością. Mówi, że zdziwiła się zdradą Buzka i gdyby nie raport Manecha, to nie miała by pojęcia co się dzieje. Na koniec stwierdza, że czeka ją długa rozmowa z królem, by ustalić, komu jest wierny. Okazuje się też, że cały plan Manecha, był planowany od bardzo dawna, skonsultowany z górą. Manech otrzymuje awans i obejmuje dowództwo nad sektorem. Proponuje od razu Kelmonotwi, by ten został jego adiutantem. Boba Fett zbiera się do odjazdu. Manech na odchodne proponuje mu stałą pracą dla Imperium, ale Fett odpiera, że nie stać ich, by wynająć go na stałe. Tuż przed odjazdem dodał jeszcze, że władza, którą zdobył, zrodzi mu wielu bogatych wrogów, którzy mogą go wynająć.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Galeria

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ilustracji z Boby Fetta: Gruba przesada.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 12 kwietnia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2007, 25 marca (w Boba Fett: Man with a Mission) USA --- Dark Horse Comics 104 strony Druk (miękka) ---
2009, 17 lipca (w Star Wars Komiks 7/2009) Polska --- Egmont Polska 48 stron Druk (miękka) 5,90 PLN
2010, 24 marca (w Omnibus: Boba Fett) USA 978-1-59582-418-9 Dark Horse Comics 496 stron Druk (miękka) 24,99 USD

Linki zewnętrzne


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]