Boba Fett: Wróg Imperium 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Boba Fett: Wróg Imperium 2
Boba Fett: Enemy of the Empire 2
Scenariusz: John Wagner
Ilustracje: Ian Gibson
Kolory:
Tusz:
Litery: Ellie DeVille
Ilustracja na okładce: Ken Kelly
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
24 lutego 1999
Wydanie polskie: Egmont Polska
2 września 2010
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Boba Fett: Wróg Imperium
Zeszyt/Tom: 2 z 4
Poprzedni: Boba Fett: Wróg Imperium 1
Następny: Boba Fett: Wróg Imperium 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 2 BBY


Boba Fett: Wróg Imperium 2 (org. Boba Fett: Enemy of the Empire 2) to drugi z czterech zeszytów składających się na serie Boba Fett: Wróg Imperium. Jego scenariusz opracował John Wagner, a ilustracjami zajęli się Ian Gibson i John Nadeau. Ilustrację z okładki komiksu przygotował natomiast Ken Kelly. Na rynku pojawił się 24 lutego 1999 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce został opublikowany 2 września 2010 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w szóstym numerzem specjalnym magazynu Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
As Boba Fett hones in [sic] on his quarry, he is followed by Darth Vader's hired goons, but the Dark Lord trusts no one in this particular endeavor, nor does he expect any of them to walk away once the prize is his. But Boba Fett knows the craft of tracking, and he also knows that if Vader wants something this badly, it must be very precious indeed!(Dark Horse Comics, 1999)

Streszczenie

Boba Fett rozmawia z załogą statku którą podejrzewa o udzielenie Karbie pomocy w ucieczce. Za pomocą podstępu udaje mu się wyciągnąć od nich informacje o przeszmuglowaniu porucznika poza rejon ściśle kontrolowany przez Imperium. W obliczu sytuacji bez wyjścia jeden z członków załogi - Boog, próbuje wykorzystać okazję i pozbyć się Fetta, zrzucając na niego klatkę z kneebami. To jednak nie wystarcza, żeby pokonać łowcę nagród, a niedoszły zamachowca przepłaca swój czyn życiem.

Boba zabiera ze sobą kosmyk włosów Selestrine, przekazany załodze przez Karbę w ramach zapłaty. Wkrótce po nim na jedynego ocalałego członka załogi trafia grupa wysłana przez Vadera, która podczas tortur wyciąga z niego potrzebne im informacje. Następnie zabiją go i składają Vaderowi raport o postępach swojej misji.

Na Maryx Minor, w pustelni zakonu pesymistów, tajemniczy gość rozmawia z kimś w swoim pokoju. Gdy słyszy hałas za drzwiami otwiera je i bez ostrzeżenia strzela do brata Maboba, który przyniósł mu posiłek. Ostrzega również wszystkich by nie próbowali więcej się do niego zbliżać.

Dzięki uzyskanym od załogi informacjom Boba Fett dociera na stację kosmiczną Starstation 12. Tam trafia najpierw do placówki handlowej, a potem do salonu tatuażu, w którym był jego cel. Tatuażysta pokazuje mu jaki tatuaż kazał sobie zrobić Karba. Wysłana przez Vadera grupa decyduje się rozdzielić. Większa część zajęła się tatuażystą, natomiast za Fettem wyrusza Gann. Łowca nagród szybko orientuje się że ktoś go śledzi. Udaje mu się pozbyć prześladowcy, zanim jednak go zabija, wypytuje go kto go nasłał.

Następnie z nowo zdobytymi informacjami Boba opuszcza stację i wyrusza w kierunku planety Rim 3. Tam spotyka się z pilotem okrętu, którym podróżował Karda i poznaje cel jego podróży – planetę Maryx Minor, na którą niezwłocznie obiera kurs. Tymczasem, Karda, jest coraz bliższy szaleństwu, do którego doprowadza go zawartość tajemniczej skrzynki. Okazuje się nią być żywa głowa Selestrine, przywódczyni Icarii.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ilustracji z Boba Fett: Wróg Imperium 2.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1999, 24 lutego USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1999, 6 października (w Boba Fett: Wróg Imperium (wydanie zbiorcze)) USA 978-1-56971-407-2 Dark Horse Comics 112 stron Druk (miękka) 12.95 USD
2010, 24 marca (w Omnibus: Boba Fett) USA 978-1-59582-418-9 Dark Horse Comics 496 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2010, 2 września (w Star Wars Komiks - wydanie specjalne 3/2010) Polska --- Egmont Polska 96 stron Druk (miękka) 9,99 PLN
2018, 23 maja (w Legends Epic Collection: The Empire 4) USA 9781302504533 Marvel Comics 496 stron E-book (Online) 19,99 USD
2018, 5 czerwca (w Legends Epic Collection: The Empire 4) USA 9781302912086 Marvel Comics 496 stron Druk (miękka) 34,99 USD

Linki zewnętrzne


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]