Boba Fett: Wróg Imperium 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Boba Fett: Wróg Imperium 4
Boba Fett: Enemy of the Empire 4
Scenariusz: John Wagner
Ilustracje: Ian Gibson
Ilustracja na okładce: Ken Kelly
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
28 kwietnia 1999
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Boba Fett: Wróg Imperium
Zeszyt/Tom: 4 z 4
Poprzedni: Boba Fett: Wróg Imperium 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 2 BBY


Boba Fett: Wróg Imperium 4 (org. Boba Fett: Enemy of the Empire 4) to czwarty i ostatni zeszyt składający się na serie Boba Fett: Wróg Imperium. Jego scenariusz opracował John Wagner, a ilustracjami zajęli się Ian Gibson. Ilustrację z okładki komiksu przygotował natomiast Ken Kelly. Na rynku komiks pojawił się 28 kwietnia 1999 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce został opublikowany 2 września 2010 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w szóstym numerzem specjalnym magazynu Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The stage is set for the confrontation that will rock the galaxy! Boba Fett has dispatched Darth Vader's thugs with ease, but now the Dark Lord himself has arrived to claim the strange little box in Fett's possession. Dark lord or no, Fett isn't about to give up the prize. After all, he's got a reputation to uphold!(Dark Horse Comics, 1999)

Streszczenie

Między Fettem a Vaderem dochodzi do pojedynku. Choć na początku walka wydaje się być wyrównana Vader szybko uzyskuje przewagę wykorzystując Moc. Bobie podstępem udaje się wyswobodzić z uścisku Mocy mrocznego Lorda i prowokuje go do idealnego wystawienia się na strzał. Jednak to tylko wzmacnia gniew Vadera i sprawia że rośnie w nim siła ciemnej strony Mocy. Boba zdaje sobie sprawę, że nie wygra mając takiego przeciwnika. Chcąc zyskać czas na ucieczkę wykopuje pudełko z głową Selestrine, aby wpadło do lawy, mając świadomość jak wielką wartość ma ona dla Sitha.

Vader Mocą ratuje skrzynkę i wraca do oddziału szturmowców, który po konfrontacji z uciekającym łowcą nagród został mocno nadwyrężony. W zakonie pesymistów ocalali cieszą się, że pomimo wizyty dwóch najgroźniejszych zabójców galaktyki im udało się przeżyć, w wyniku czego przemianowują swój zakon na zakon optymistów. Niefortunnie dla nich, zakon po chwili w wyniku ostrzału z dział niszczyciela gwiezdnego zostaje bezpowrotnie rozwiązany.

Po powrocie na statek Imperium Selestrine przedstawia Vaderowi różne wizje przyszłości. W pierwszej z nich to Palpatine zabija swego ucznia, ponieważ stał się on zbyt potężny, w drugiej to Palpatine ginie od miecza Vadera. Selestrine przekonuje Mrocznego Lorda, że lepiej będzie dla niego, jeśli pozwoli jej umrzeć, niż zachowa przy życiu i przekaże Imperatorowi. Vader zgadza się z nią. W momencie, gdy staje przed Imperatorem i mówi mu że obiekt jego zainteresowania nie żyje jest to już faktem.

Boba na pokładzie swojego statku, zmierzając do bliżej nieokreślonego celu rozmyśla nad faktem, że w momencie ratowania głowy Selestrine Vader był dla niego łatwym celem, który mógłby bez większych problemów wyeliminować. Nie zrobił tego jednak z powodu braku żadnego zysku ze śmierci Lorda Sithów. Stwierdza także, że z całej tej przygody uszedł nie tylko z życiem, ale również całkiem sporym zyskiem w postaci kosztowności przywódczyni Icarii.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1999, 28 kwietnia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,95 USD
1999, 6 października (w Boba Fett: Wróg Imperium (wydanie zbiorcze)) USA 978-1-56971-407-2 Dark Horse Comics 112 stron Druk (miękka) 12.95 USD
2010, 24 marca (w Omnibus: Boba Fett) USA 978-1-59582-418-9 Dark Horse Comics 496 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2010, 2 września (w Star Wars Komiks - wydanie specjalne 3/2010) Polska --- Egmont Polska 96 stron Druk (miękka) 9,99 PLN
2018, 23 maja (w Legends Epic Collection: The Empire 4) USA 9781302504533 Marvel Comics 496 stron E-book (Online) 19,99 USD
2018, 5 czerwca (w Legends Epic Collection: The Empire 4) USA 9781302912086 Marvel Comics 496 stron Druk (miękka) 34,99 USD

Linki zewnętrzne


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]