Valenthyne Farfalla

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Valenthyne Farfalla
Data i miejsce śmierci: 990 BBY
Rasa: Equine
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Jedi
Valenthyne Farfalla był mistrzem oraz jednym z lordów Jedi dowodzących Armią Światła. Lord Farfalla był - jak to określił Hoth - lojalnym sługą jasnej strony, ale też próżnym, rozpuszczonym głupcem, który przed każdą bitwą spędzał więcej czasu na wybieraniu garderoby, niż na planowaniu strategii.[1] Na tym tle w czasie kampanii dochodziło często do konfliktów między dwoma mistrzami Jedi.

Biografia

Kampania ruusańska

Lord Valenthyne Farfalla był jednym z pierwszych mistrzów, jacy dołączyli do Hotha na Ruusanie. Głęboko wierzył, że kontynuowanie walk na powierzchni planety jest słuszne i sensowne oraz ufał Hothowi jako dowódcy. Nie dziwiło go jednak, że Hoth nie może przekonać Jedi do wstępowania w szeregi Armii Światła. Jego zdaniem głównodowodzący mistrz był żołnierzem - brak mu było delikatnej sztuki dyplomacji. Podjął się zadania sprowadzenia 300 Jedi jako posiłków dla Hotha. Udało mu się, lecz przybył, zdaniem Hotha, za późno. Głównodowodzący Lord pokłócił się z Farfallą i odmówił przyjęcia posiłków. Jednak po widzeniu jakiego Hoth doznał w czasie snu pogodził się z Farfallą i przyjął posiłki, które uratowały Armię Światła przed zniszczeniem.

Bomba myśli

Kiedy Hoth zaczął szukać ochotników do samobójczej misji przeciwko Kaanowi, Farfalla zgłosił się, podobnie z resztą jak wszyscy Jedi. Hoth jednak odmówił mu, a kiedy sam zginął, Farfalla objął dowodzenie nad Armią Światła.

Śmierć

Wraz z Johunem Othone, Sarro Xajem, Worrorem i Rasktą Lsu poleciał na Tython, by znaleźć ostatnich Sithów. Piątce Jedi udało się ich odnaleźć. Nastąpiła walka, którą przegrali Jedi. W jej wyniku Farfalla poległ, gdy Darth Bane odciął mu przedramię i głowę. Jego miecz został przejęty przez Darovita.

Przypisy

Źródła