Zapraszamy do udziału w konkursie


Archiwista:Yun-Yuuzhan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


Yun-Yuuzhan
Domena: Yun
Kasta: Wojownik
Ranga: Bóg
Pochodzenie: Pustka ;)
Narodziny: Dawno...
Śmierć: Nigdy
Miejsce śmierci: ;)
Wzrost: 2,13
Kolor skóry: Biały
Kolor oczu: Nienieskie
Kolor włosów: Brązowe
Implanty: Dużo
Przynależność: Ja
Era: Wszystkie

Yun-Yuuzhan jest polskim fanem Gwiezdnych wojen, który interesuje się głównie Yuuzhan Vongami i ich społeczeństwem.

Historia Yuna jako fana

Początki fanostwa

Pierwszy raz obejrzałem Gwiezdne wojny kilka lat temu - było to Mroczne widmo na HBO. Nie zainteresowałem się tym i wkrótce zapomniałem o tym całkowicie.

Trochę czasu potem obejrzałem sobie Nową nadzieję, już na Polsacie. Z kolegami w szkole nigdy nie oglądaliśmy Starej Trylogii. Tym razem zainteresowałem sie tym. Wciągu następnych dwóch tygodni czekaliśmy na Imperium kontratakuje i Powrót Jedi. Zastanawialiśmy się jakim mieczem będzie walczył, pokazany wcześniej na reklamie, Imperator etc.

Fan (2004-2005)

Gdy w 2004 roku mój komputer został podłączony do internetu, zacząłem szukać informacji na temat mojego ulubionego filmu. Trochę wcześniej rozpocząłem zbieranie książek.

3 kwietnia 2005 wpuściłem do neta moją pierwszą stronę, robioną w Microsoft FrontPage. Znajdowała się wpierw na Onet.pl, skąd jednak przeniosłem na za.pl, a później na inne serwery. Obecnie piszę ją od nowa, w notatniku ;) Tą stroną jest Qahsa Qang.

W maju poszedłem sobie do EMPIKu, który stoi na rynku. Zobazyłem tam powieść pt. Labirynt zła. Kupiłem ją - to była moja pierwsza książka kupiona od razu po premierze - wcześniej kupowałem w promocjach w Auchanie, w Realu etc. W tym też roku zacząłem grać w gry, tj. w Jedi Outcast i Jedi Academy, Battlefronta, Republic Commando etc.

Rok '06

Rok ten zaczął sie nieźle: kupiłem sobie Jednoczącą Moc, dwie części Mrocznego gniazda, Czarnego lorda. W wolnym czasie zacząłem pisać opowiadanie, którego akcja dzieje się podczas wojny cremleviańskiej pt. Zatracenie. Stworzyłem także Empirepedię, lecz od razu mówię: wtedy nie wiedziałem nic o Projekcie Ossus. Gdy się dowiedziałem od razu zacząłem pisać artykuły.

Moje artykuły

Moje artykuły, przynajmniej te większe:

Co posiadam, jako fan

Książki, antologie, encyklopedie

Komiksy

Gry komputerowe

Flimy

Inne

Ulubione w SW

Rasa
Frakcja
Planeta
Postać
Statek
Myśliwiec kosmiczny

Yuuzhan Vongowie
Imperium Yuuzhan Vongów
Mustafar
Obi-Wan Kenobi, Yoda, Nas Choka
Koros-Strohna
X-wing, skoczek, StealthX

Linki

Linki wewnętrzne o mnie

Linki zewnęrzne

(...)

~Yun