Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne czasy 1: Ścieżka donikąd, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
DarkTimes01.jpg
Mroczne czasy 1: Ścieżka donikąd, część 1
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Doug Wheatley
Tytuł oryginalny Dark Times 1: The Path to Nowhere, Part 1
Wydanie polskie Egmont
5 października 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
8 października 2006
Okładka Doug Wheatley
Liczba zeszytów 1/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 1: Ścieżka donikąd, część 1 to pierwszy komiks nowej serii Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Na Coruscant Imperator Palpatine jak zwykle zajmuje się polityką. Najpierw odmawia senatorowi Braxisowi pomocy, a następnie dowiaduje się od Sate'a Pestage'a o postępach jego wojska. Przekazana została także informacja o sytuacji na planecie Nowy Plympton, gdzie wojska Imperium walczą z Nosaurianami, którymi dowodzi Jedi Dass Jennir. Palpatine postanawia wysłać Vadera, by pokierował oddziałem klonów.

Sytuacja na Nowym Plymptonie z każdą chwilą przechyla się na korzyść Imperium. Ciężki sprzęt jakim dysponuje skutecznie niszczy kolejne pozycje obronne przeciwnika. Dass Jennir niszczy kilka czołgów, zwalając na nie ścięte przy pomocy miecza świetlnego drzewo. Gdy wraz z kilkoma Nosaurianami udaje się na zwiady, zostaje zaatakowany przez szturmowców. Udaje się mu przeżyć, lecz wraz ze swym kompanem Bomo'em wpada do rozpadliny. Po pewnym czasie udaje się im z niej wyjść. Gdy wychodzą z powrotem na powierzchnię, widzą setki martwych Nosaurian. Postanawiają udać się do portu kosmicznego, skąd rodzina Bomo miała odlecieć na Sullust. Na płycie lądowiska zauważają statek, przy wejściu do którego widzą kobietę. Dass obezwładnia ją i zakazuje krzyczenia, za co otrzymuje chwilę później cios w twarz. Jak się okazało znalazł się na pokładzie statku Uhumele, który należy do Schurk-Herena. Podczas poznawania załogi dowiaduje się, że Nosaurianie zamiast uciec z planety zostali pojmani przez Imperium i mają zostać sprzedani jako niewolnicy...

Bohaterowie

Zobacz też


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!