Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne czasy 3: Ścieżka donikąd, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes3.jpg
Mroczne czasy 3: Ścieżka donikąd, część 3
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Doug Wheatley
Tytuł oryginalny Dark Times 3: The Path to Nowhere, Part 3
Wydanie polskie Egmont
5 października 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
9 maja 2007
Okładka Doug Wheatley
Liczba zeszytów 3/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 3: Ścieżka donikąd, część 3 to trzeci komiks serii Mroczne czasy, ukazującej wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

W rozmowie z Imperatorem Darth Vader wyraził niezadowolenie z sytuacji na Nowym Plympto, gdzie na szeroką skalę stosowane jest niewolnictwo. Przypomniał sobie bowiem, że kiedyś sam był niewolnikiem.

Na pokładzie Uhumele Dass Jennir i Bomo Greenbark omawiali szczegóły planu, podczas gdy kapitan statku rozmawiał z innymi pasażerami na temat tajnego towaru, który jest przewożony na pokładzie statku. Niedługo później na mostku odbyło się spotkanie załogi i dwóch gości, podczas której omówiono dokładnie szczegóły planu odbicia żony i córki Nosaurianina.

Po wylądowaniu na planecie Orvax IV rozpoczęła poszukiwania miejsca przetrzymywania więźniów. Podczas podróży bohaterowie natknęli się na rozdrażnionego stwora. Bestia została uspokojona przez Mezgrafa. Właściciel zaprzęgu zaalarmował służby porządkowe, gdyż podejrzewał, że bohaterowie mogą być zbiegłymi więźniami. Jednak po wyjaśnieniu przez Dassa Jennira sytuacji zostali oni przepuszczeni. Po chwili Bomo dostrzegł miejsce, gdzie byli przetrzymywani więźniowie i pobiegł tam. Po drodze został zatrzymany przez strażników rasy T'surr. Reszta bohaterów szybko pobiegła Nosaurianinowi na ratunek i w walce zabiła strażników. Bomo zapytał przetrzymywanych więźniów o członków swej rodziny i dowiedział się, że jego żona nie żyje, a córka została pojmana i zabrana w nieznanym kierunku...

Bohaterowie


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!