Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne czasy 4: Ścieżka donikąd, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes4.jpg
Mroczne czasy 4: Ścieżka donikąd, część 4
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Doug Wheatley
Tytuł oryginalny Dark Times 4: The Path to Nowhere, Part 4
Wydanie polskie Egmont
5 października 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
18 lipca 2007
Okładka Doug Wheatley
Liczba zeszytów 4/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 4: Ścieżka donikąd, część 4 to czwarty komiks serii Mroczne czasy, ukazującej wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Na planecie Orvax IV bohaterowie odnaleźli uwięzionych Nosaurian. Niestety Mesa została zabita, a Resa zabrana w nieznanym kierunku. Dass Jennir postanowił rozpocząć poszukiwania samodzielnie nakazując swym towarzyszom wrócić na statek.

W tym samym czasie nad planetą Nowy Plympton na pokładzie okrętu Exactor komandor Vill dowiedział się o zajściu na lądowisku i nakazał pozostawienie cywilnego statku w spokoju. Następnie był świadkiem przybycia na okręt Dartha Vadera.

Bomo Greenbark starał za wszelką cenę wydostać się ze statku, by szukać swej córki, ale został powstrzymany przez członków załogi.

W tym samym czasie Dass podróżował przez miasto szukając córki Boma. Dowiedział się, że została ona zabrana przez Orso Meeta. Udał się więc do jego mieszkania i zapytał o osobę, która kupiła córkę jego przyjaciela. Okazał się nią stały klient Dezono Qua z planety Esseles. Dass zabił Chagrianina i wyskoczył przez okno uciekając strzelającym do niego strażnikom. Wpadł przez oszklone okno do basenu, z którego natychmiast wyszedł udając się na zewnątrz. Tam został zauważony przez ściągających go strażników więc uciekł w ciemny zaułek i ukrył się używając swych mocy Jedi. Następnie powrócił na Uhumele i powiedział, że powinni udać się na Esseles. Następnie Dass udał się do pustego pomieszczenia, by pomyśleć trochę na temat ostatnich wydarzeń.

Bohaterowie


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!