Niech Moc będzie z Wami!Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes8.jpg
Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Dave Ross
Tytuł oryginalny Dark Times 8: Parallels, Part 3
Wydanie polskie Egmont
22 lutego 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
30 stycznia 2008
Okładka Zack Howard
Liczba zeszytów 3/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 40
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3 to trzeci komiks serii Podobieństwa należącej do cyklu Mroczne czasy, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Na planecie Mimban załoga Uhumele dostaje się w środek strzelaniny między najemnikami Lumbry i Haki Hai'a. Dzięki przewadze liczebnej zwolennicy Gotala wycofują się na jego statek wraz z ładunkiem przywiezionym przez Schurk-Herena. W wyniku ostrzału ginie Sniffles zasłaniając w ostatniej chwili swym własnym ciałem Crys Taanzer. Haka Hai rozkazuje swym ludziom ściganie statku myśliwcami, lecz jak się okazuje wszystkie maszyny zostały wcześniej uszkodzone przez ludzi Lumbry. Niezadowolony przemytnik zauważa satysfakcję w minie Schurk-Herena i po krótkiej rozmowie z kapitanem dowiaduje się, że skrzynia nie zawierała umówionej zawartości w obawie przed niedotrzymaniem warunków umowy. Hai postanawia torturować wszystkich członków załogi, czy dowiedzieć się, gdzie został ukryty prawdziwy ładunek. W tym samym momencie odzywa się Bomo Greenbark i mówi, że o jego lokalizacji wiedzą tylko cztery osoby: on, kapitan, Mezgraf i Ko Vakier. Haka postanawia więc zabrać na tortury wymienioną czwórkę, a resztę odsyła do pracy.

Tymczasem na pokładzie swego statku Lumbra wraz z swymi kompanami świętuje z okazji udanej akcji. Jeden z jego ludzi pyta o zawartość ukradzionej skrzyni, lecz Gotal mówi mu, że to nie jest jego interes. Kilka godzin później, gdy wszyscy położyli się do łóżek ciekawski członek bandy zakrada się do ładowni i otwiera skrzynię, w której jak się okazuje jest pełno ładunków wybuchowych, które doprowadzają do poważnego uszkodzenia statku. Jednostka awaryjnie wyskakuje z nadprzestrzeni. W okolicy kapitan zauważa system planetarny i na rozkaz Lumbry ląduje na najbliższym księżycu. Jak się okazuje to ten sam księżyc, na którym niewiele wcześniej wylądował statek K'Kruhka. Mistrz Jedi widząc lądującą jednostkę kontaktuje się z Piru i nakazuje jej ukryć uczniów w dżungli. wiadomość nie dociera jednak do adresata z powodu zakłóceń.

W tym samym czasie na Mimban Haka Hai przesłuchuje Schurk-Herena. Kapitan mężnie wytrzymuje ból tortur i nie zdradza lokalizacji ładunku. Hai wybiera więc na następnego przesłuchiwanego Boma, który jego zdaniem jest najsłabszy psychicznie i szybko zdradzi miejsce ukrycia towaru...

Bohaterowie

Wydania zbiorcze


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!