Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne czasy 2: Ścieżka donikąd, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes2.jpg
Mroczne czasy 2: Ścieżka donikąd, część 2
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Doug Wheatley
Tytuł oryginalny Dark Times 2: The Path to Nowhere, Part 2
Wydanie polskie Egmont
5 października 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
24 stycznia 2007
Okładka Doug Wheatley
Liczba zeszytów 2/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 2: Ścieżka donikąd, część 2 to drugi komiks serii Mroczne czasy, ukazującej wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Darth Vader kontaktuje się z komandorem Villem, który informuje go, że bitwa na Nowym Plymptonie zakończyła się sukcesem - całkowitym rozgromieniem sił Nosaurian i pojmaniem wielu zakładników. Sith nakazuje czekać oddziałowi klonów na kolejne zadanie.

Tymczasem na pokładzie Uhumele zapada decyzja o konieczności opuszczenia planety. Podczas zebrania Dass Jennir informuje pozostałych członków załogi, że ma plan, jak oszukać wojsko Imperium. Podczas transportu wojska i sprzętu przez las, Jedi napadł na pozostałego w tyle szturmowca i zabrał mu zbroję. Następnie - już w przebraniu - udał się do garnizonu, gdzie ukradł myśliwiec V-wing, wystartował nim i ostrzelał placówkę, niszcząc kilka innych maszyn. W tej samej chwili statek Uhumele wystartował, a razem z nim inne jednostki przebywające w porcie kosmicznym. W przestrzeni doszło do małego starcia między statkiem, a myśliwcami ARC-170. Po walce, maszyna Jennira została zacumowana do większego statku i Jedi dołączył do pozostałych członków załogi. Razem udali się na planetę Orvax IV, by uratować rodzinę Boma...

Bohaterowie


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!