Niech Moc będzie z Wami!Mroczne czasy 6: Podobieństwa, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes6.jpg
Mroczne czasy 6: Podobieństwa, część 1
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Dave Ross
Tytuł oryginalny Dark Times 6: Parallels, Part 1
Wydanie polskie Egmont
22 lutego 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
24 października 2007
Okładka Zack Howard
Liczba zeszytów 1/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 40
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 6: Podobieństwa, część 1 to pierwszy komiks serii Parallels należącej do cyklu Dark Times, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Na planecie Saleucami Jedi: K'Kruhk, Quinlan Vos, Aayla Secura i Sian Jeisel omawiają dalsze plany dotyczące działań zbrojnych w najbliższej przyszłości. Mistrz K'Kruhk postanawia wyruszyć na Mygeeto, by pomóc Ki-Adi-Mundiemu. Niespodziewanie w przestrzeni kosmicznej jego statek zostaje zaatakowany przez Separatystów. Piloci wskakują na oślep w nadprzestrzeń. Pojawiają się z powrotem w okolicach planety Bogden 3. Tam odwiedzają Centrum szkoleniowe Jedi kierowane przez mistrzynię Du Mahn. Podczas przyjęcia jeden z żołnierzy otrzymuje rozkaz wykonania Rozkazu 66. Rozpoczyna się walka. Jedi radzą sobie dobrze z wrogiem, ale przeciwników jest o wiele więcej. Sian Jeisel umożliwia pozostałym opuszczenie budynku, w tym samym czasie sama detonuje ładunek wybuchowy, który zabija ją i wszystkich żołnierzy.

Dwa miesiące później na planecie Pizkoss zatrzymuje się statek Uhumele. Jego załoga zostaje zaatakowana przez szturmowców. Po krótkiej ucieczce Jank zostaje pojmany przez imperialnych. Pozostała załoga opuszcza swym statkiem lądowisko unikając jednocześnie ostrzału szturmowców...

Bohaterowie

Wydania zbiorcze


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!