Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes9.jpg
Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Dave Ross
Tytuł oryginalny Dark Times 9: Parallels, Part 4
Wydanie polskie Egmont
22 lutego 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
20 lutego 2008
Okładka Zack Howard
Liczba zeszytów 4/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 40
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4 to czwarty komiks serii Parallels należącej do cyklu Dark Times, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Na planecie Mimban Haka Hai przesłuchuje Booma Greenbarka. W pewnej chwili zauważa, że Nosaurianin stracił przytomność. Postanawia więc dać mu chwilę czasu na dojście do pełnej świadomości. Chwilę po opuszczeniu przez ludzi Haka pomieszczenia Bomo otwiera oczy i dzięki swym niezwykłym umiejętnościom akrobatycznym uwalnia się z kajdan i ucieka. Gdy Haka Hai wraca do sali tortur zauważa puste łoże. Ogłasza więc alarm i wysyła swych ludzi na bagna, by odnaleźli zbiega. W tym samym czasie Bomo skradając się w twierdzy szuka swych towarzyszy. Po drodze spotyka Crys Taanzer, której udało się uciec z pracy. Oboje ruszają w dalsze poszukiwania przyjaciół. Po dotarciu do drzwi podziemi stwierdzają, że są zamknięte i nie dadzą rady ich otworzyć. Chwilę później pojawia się jeden z ludzi Haka Haia. Atakuje on Greenbarka, który wbija mu nóż w brzuch. Chwilę później Cys strzela napastnikowi w głowę.

Tymczasem na nieznanym księżycu ludzie Lumbry docierają do statku K'Kruhka. Informują Piru, że przybyli po potrzebne im części i jeśli im w tym nie przeszkodzi, to nie skrzywdzą ani jej, ani dzieci. W czasie, gdy jeden z bandytów chce wymontować silnik, drogę zagradza mu Seddwia. Dziewczynka zostaje brutalnie potraktowana przez Lumbrę. W jej obronie staje Piru. Używa jednych z swych umiejętności ujawniając jednocześnie swą przynależność do Zakonu Jedi. Chwilę później zostaje postrzelona przez jednego z bandytów. Lumbra postanawia zabrać dzieci z sobą i sprzedać je Imperatorowi. Niedługo później w opuszczonym obozie pojawia się K'Kruhk. Ulecza on Piru, a następnie po poznaniu wydarzeń wyrusza na ratunek dzieciom...

Bohaterowie

Wydania zbiorcze


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!