Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes10.jpg
Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Dave Ross
Tytuł oryginalny Dark Times 10: Parallels, Part 5
Wydanie polskie Egmont
22 lutego 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
23 kwietnia 2008
Okładka Zack Howard
Liczba zeszytów 5/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 40
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5 to piąty komiks serii Parallels należącej do cyklu Dark Times, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Na planecie Mimban Haka Hai wraz ze swoimi ludźmi poszukuje zbiegłego Boma Greenbarka. W pewnej chwili wszyscy słyszą odgłos wybuchu z obozu i postanawiają wrócić tam. W tym samym czasie Bomo i Crys Taanzer odnajdują Ratty'ego niedaleko jednego z myśliwców. Strzałem z blastera Greenbark uwalnia towarzysza, a następnie zabiera wszelką przydatną broń, amunicję i granaty. Następnie zakopuje w ziemi na lądowisku część detonatorów termicznych. Po niedługim czasie do obozu wracają ludzie Haki Hai'a. W tym samym momencie wybuchają ukryte granaty zabijając część najemników. W tym samym czasie Ratty dociera do celi, w której przetrzymywani byli kapitan Schurk-Heren, Ko Vakier i Mezgraf i uwalnia ich. W międzyczasie Bomo uzbrojony w ciężki karabin umiejscawia się w jednym z tuneli i oczekuje na przybycie wrogów. Niespodziewanie dołącza do niego Crys. Kobieta postanawia pomóc mu w obronie przyjaciół. Chwilę później dochodzi do starcia w tunelu. Zaskoczeni najemnicy ginął pod ostrzałem Boma i Crys. Po niedługim czasie wszyscy wrogowie leżą martwi. Chwilę później do tunelu docierają pozostali członkowie załogi. Z wdzięczności za uratowanie życia kapitan Schurk-Heren mianuje Boma pełnoprawnym członkiem załogi.

Tymczasem na nieznanym księżycu Chase Piru płynie na kłodzie do obozowiska bandytów. W tym samym czasie w okolicy pojawia sie mistrz K'Kruhk i wydaje z siebie okrzyk, który przeraża bandytów. Lumbra zauważywszy postać w oddali nakazuje otworzenie ognia. Gdy po dłuższej chwili strzelania wszyscy są pewni, że przeciwnik nie żyje strzała wystrzelona przez mistrza przeszywa jednego z najemników. K'Kruhk kontynuuje strzelanie, a Piru nadaje przy pomocy mocy strzałom odpowiedni kierunek, co doprowadza do zabicia większości najemników. Chwilę później Lumbra sugeruje Callowowi, by wziął uczniów Jedi jako tarcze. Bandyta udaje się do miejsca, gdzie przetrzymywani byli Jedi i zauważa uważaną za martwą Piru. Lumbra bierze ją jako zakładniczkę i woła K'Kruhka, by stawił mu czoła w pojedynku. Mistrz Jedi zbliża się do statku bandytów, a Lumbra i Callow otwierają do niego ogień. K'Kruhk korzystając z miecza świetlnego atakuje bandytów i zabija ich. Jakiś czas później K'Kruhk rozmawia z Piru i zwierza się z utraty kontroli podczas walki. Zmartwiony swoim zachowaniem postanawia opuścić resztę i spędzić życie w samotności.

Bohaterowie

Wydania zbiorcze


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!