Niech Moc będzie z Wami!Kai Hudorra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: Mroczne czasy: Zarzewie.
KaiHudorra.jpg
Kai Hudorra
Rasa: Bothanin
Kolor włosów: Ciemne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Kai Hudorra był bothańskim mistrzem Jedi żyjącym w okresie wojen klonów.

Biografia

W ostatnich miesiącach wojny walczył na położonej na Zewnętrznych Rubieżach planecie Toola. Razem z mistrzynią Simms dowodził uczestniczącymi w tej bitwie oddziałami klonów. Podczas ostatecznego szturmu poprowadził swoich żołnierzy do ataku na główną bazę Separatystów, w wyniku czego ich opór na planecie został złamany. W tym momencie szturmowcy pod dowództwem komandora Kellera przystąpili do wykonywania rozkazu 66, obracając się przeciwko swoim generałom Jedi. W wyniku ich ataku zginęła mistrzyni Simms, jednak Hudorra zdołał uciec wraz z padawanką Simms, Noirah Na.

Obydwoje musieli uciekać przed depczącymi im po piętach szturmowcami. Dotarli w końcu do stacji Ithaqua, skąd zamierzali uciec z planety. Hudorra jednak spostrzegł, że ludzie Kellera dotarli tu pierwsi i pilnowali wszystkich wejść do miasta. Bothanin postanowił, że ominą straże, przepływając pod wodą. Ukryli się w jednym z magazynów, pozbywając się przy okazji własnych szat Jedi. Po zapadnięciu zmroku Hudorra udał się na rekonesans po mieście, chcąc dowiedzieć się, co wydarzyło się w ostatnich dniach. W jednym barze dowiedział się o zakończeniu wojny, a także o rzekomej próbie obalenia Republiki przez Jedi. Kai zdecydował, że razem z padawanką muszą udać się na Coruscant w celu poznania dokładniejszych informacji na ten temat. Udało im się pod fałszywą tożsamością przejść przez patrole szturmowców i dostać się na prom pasażerski lecący na Coruscant.

Po przybyciu na planetę oboje udali się w stronę Świątyni Jedi. Na schodach gmachu zaważyli, jak szturmowcy palą na stosie trupy dziesiątków zabitych rycerzy. W pewnym momencie z tłumu wynurzył się młody Jedi, który ruszył do samobójczego ataku na żołnierzy Imperium. Hudorra w ostatniej chwili powstrzymał Noirah przed wyjęciem miecza i pewną śmiercią w walce. Rozgoryczony Kai namówił padawankę, żeby wyrzucili własne miecze świetlne. Powiedział jej, że czas Jedi się skończył i powinni zapomnieć o dawnym życiu. Namówił Na, by poświęciła się innym zajęciom, założyła rodzinę, byle tylko odeszła i zapomniała o tym, że Bothanin był jej mistrzem. Na pożegnanie dał jej trochę pieniędzy, po czym oboje rozeszli się w swoje strony.

Krótko potem, Hudorra spotkał mistrza Jedi Dassa Jennira, który również przybył tu, by dowiedzieć się więcej o obecnej sytuacji. Kai stwierdził, że nie wierzy, by jakakolwiek próba walki z Imperium miała szanse powodzenia. Kiedy Jennir zaproponował mu, by przyłączył się do niego, ten odmówił. Na pytanie co zamierza robić, Bothanin powiedział, że mając zdolność używania Mocy, być może zostanie hazardzistą.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!