Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Fabryka broni Alfa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Fabryka broni Alfa.png
Fabryka broni Alfa
Data zniszczenia: 0 BBY
Lokalizacja: Cymoon 1
Funkcja: Fabryka
Przynależność: Imperium Galaktyczne


Fabryka broni Alfa była należącą do Imperium Galaktycznego fabryką uzbrojenia zlokalizowaną na księżycu Cymoon 1. Była uznawana za największy obiekt tego typu w galaktyce.

Historia

W niedługim czasie po zakończeniu bitwy o Yavin, na terenie fabryki miało dojść do spotkania negocjatora imperialnego z przedstawicielami Hutta Jabby, w celu omówienia zaopatrywania przez niego Imperium w surowce niezbędne do prowadzenia działalności obiektu.

Gdy wszystkie szczegóły rozmów zostały ustalone, na teren fabryki przybył statek z delegatami na pokładzie. Zostali oni powitani przez nadzorcę Aggadeena, który zaprowadził ich do wnętrza obiektu, gdzie mieli czekać na przybycie negocjatora. Przemierzając korytarze budowli, imperialny zachwalał nowo przybyłym dowodzony przez siebie obiekt. Mężczyzna oznajmił iż w pełni zautomatyzowana jednostka, była największą tego typu w galaktyce. Podczas jego wypowiedzi jego goście ujawnili swoją prawdziwą tożsamość oraz zamiary. Okazało się iż byli to rebelianci przybyli by zniszczyć fabrykę. Nadzorca będąc zastraszonym przez Hana Solo i jego towarzyszy wskazał drogę do głównego reaktora fabryki, w którym wkrótce potem intruzi podłożyli ładunki wybuchowe.

Jeden z sabotażystów, Luke Skywalker zagłębił się w korytarze placówki, po czym odkrył iż słowa jej zarządcy były kłamstwem w kwestii zautomatyzowania. Chłopak odnalazł klatki pełne niewolników, po czym pokonał strzegącego ich imperialnego i uwolnił uwięzionych.

Zniszczenie fabryki.
Nie upłynęło dużo czasu, gdy w fabryce ogłoszono alarm spowodowany obecnością członków Rebelii. Sprawiło to iż rzucili się oni do ucieczki, a szturmowcy chroniący obiektu, w towarzystwie Dartha Vadera, który nimi dowodził, rozpoczęli z nimi walkę. Podczas starcia z najeźdźcami, nadzorca Aggadeen zebrał sztab ludzi by powstrzymali topnienie rdzenia reaktora, którego wybuch mógł spowodować zniszczenie fabryki. Jego działania po czasie przyniosły oczekiwany efekt, przez co obiekt był niezagrożony.

W czasie trwania walk, chcąc zapewnić bezpieczną ucieczkę towarzyszom, Skywalker prowadząc skuter repulsorowy 74-Z wleciał do wnętrza placówki i mimo pościgu Dartha Vadera, wystrzelił do głównego reaktora doprowadzając do jego destrukcji. Nastąpiła seria wybuchów, która zniszczyła największą fabrykę broni w galaktyce. Sabotażyści Rebelii, łącznie ze Skywalkerem zdołali uciec z powierzchni księżyca, zadając Imperium poważny cios.

Produkowany sprzęt

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!