Rycerze Starej Republiki 28: Wektor, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor28.jpg
Rycerze Starej Republiki 28: Wektor, część 4
Knights of the Old Republic 28: Vector, Part 4
Scenariusz: John Jackson Miller
Ilustracje: Scott Hepburn
Kolory: Michael Atiyeh
Tusz: Dan Parsons
Ilustracja na okładce: Dustin Weaver
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
14 maja 2008
Wydanie polskie: Egmont Polska
2 grudnia 2010
(w albumie Wektor: Tom 1)
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl:
Zeszyt/Tom: 25 z 50
Poprzedni: Rycerze Starej Republiki 27: Wektor, część 3
Następny:
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 28: Wektor, część 4 (Knights of the Old Republic 28: Vector, Part 4) to dwudziesty ósmy zeszyt serii komiksów Rycerze Starej Republiki i zarazem czwarty serii Wektor. Komiks ten ukazał się w USA 14 maja 2008 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez Egmont Polska 2 grudnia 2010 w pierwszym albumie Wektora.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The first phase of the most important Star Wars story of 2008 ends with devastation on an awe-inspiring scale in part four of "Vector"!

Nearly overwhelmed by an ancient evil run rampant, fugitive Padawan Zayne Carrick, the con-artist Gryph, and the Jedi Celeste Morne have made a choice of cosmic significance, its consequences reshaping not only the course of their lives, but the fate of the entire galaxy! Surrounded by Mandalorians, they face a crossroads where every path demands sacrifice, and no matter what is saved, something else will be lost!

Leaving Knights of the Old Republic changed forever and launching the yearlong "Vector" storyline into Dark Times next month, this issue is not to be missed! - (Dark Horse Comics, 2008)

Streszczenie

Na planecie Jebble dochodzi do bitwy między zdrowymi Mandalorianami, a Rakghulami. Celeste Morne kontrolując opanowanych przez zarazę wojowników pomaga im w wygraniu starcia i zwiększa znacznie inteligencję bestii. W pewnym momencie jeden ze zdrowych Mandalorian atakuje grupkę zgromadzoną przy cytadeli z pokładu bazyliszka. Maszyna zostaje szybko zestrzelona przez podwładnych Celeste, a następnie naprawiona przez jednego z rakghuli, który następnie sam wykorzystuje ją do walki z nieprzyjacielem. W tym samym czasie do Celeste przychodzi Zayne Carrick i dowiaduje się o historii talizmanu oraz o mocy jaką posiada. Chłopak prosi kobiety o zwrot swego miecza świetlnego, który krótką chwilę później zostaje przyniesiony przez jednego z rakghuli. Chwilę później jedna z bestii przynosi na ramionach Grypha. Snivvianin opowiada o swojej rozmowie z Lucienem Draay'em i o prawdziwej tożsamości Celeste. Po usłyszeniu opowieści przyjaciela Zayne zarzuca kobiecie udział w różnych przekrętach i machlojkach, które były dziełem Przymierza Jedi. Zdenerwowana Jedi atakuje Zayne'a i Grypha. Po chwili staje twarzą w twarz z Carrickiem i informuje go, że teraz zakończy swe zadanie, które polega na jego zabiciu. Chłopak uświadamia jej, że jej zadaniem jest ochrona galaktyki przed Sithami, a nie zabijanie niewinnych. Załamana kobieta widząc armię, którą sama stworzyła postanawia naprawić swój błąd. Wysyła wszystkie rakghule do pracy daleko od cytadeli, a w tym czasie wraz z Zayne'em i Gryphem udaje się do podziemi twierdzy. Wewnątrz bohaterowie odnajdują sarkofag należący do lorda Sithów Dreypy. Kobieta wchodzi do niego i daje pozostałym instrukcje postępowania. Zayne miał zabrać sarkofag na Odryn, gdzie znajdowało się tajne laboratorium Przymierza. Carrick dostaje również klucz, by otworzyć drzwi ukrytej bazy. W ostatnich słowach Celeste nakazuje odszukanie Kryndy Draay i opowiedzenie jej całej historii, gdyż ona potrafi ocenić co jest prawdą, a co nie. Chwilę później sarkofag się zamyka, co powoduje odcięcie mocy talizmanu Muur od świata zewnętrznego. Nie kontrolowane rakghule rzucają się do walki, a następnie biegiem docierają do cytadeli i atakują przebywających tam Zayne'a i Grypha. W tym samym momencie nad ich głowami pojawia się Moomo Williwaw. Przyjaciele wciągają dwójkę na pokład, a później mimo protestów Zayne'a kierują statek na orbitę. Chwilę później w okolicy pojawia się flota Cassusa Fetta. Mandalorianin nakazuje zbombardowanie powierzchni planety, co prowadzi do globalnego ocieplenia i stopienia lodowców. Zrozpaczony Zayne mówi, że właśnie zawiódł osobę, której zawdzięcza życie. Przypomina sobie o kluczu otrzymanym od Celeste i prosi resztę załogi o pomoc w oczyszczeniu swego imienia. Nakazuje obranie kursu na Odryn. Tymczasem sarkofag z Celeste opada na dno niedawno utworzonego oceanu i zostaje tam kolejne 4000 lat...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 14 maja USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 20 października
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-59582-226-0 Dark Horse Comics 144 stron Druk (miękka) 17,99 USD
2010, 2 grudnia
(w wydaniu zbiorczym)
Polska --- Egmont Polska 144 stron Druk (miękka) 39,00 PLN

Linki zewnętrzne


Wektor
[Pokaż/Ukryj]
Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]