Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Marn Hierogryph

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Gryph.jpg
Marn Hierogryph
Rasa: Snivvianin
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Marn Hierogryph, znany potocznie jako Gryph był snivviańskim handlarzem na czarnym rynku. Od zawsze mieszkał i pracował na Taris. Znał wiele osób i prowadził z nimi nielegalne interesy. W końcu na ślad jego działalności wpadli Jedi z lokalnej Akademii. Jego tropem bardzo często podążał Zayne Carrick.

Biografia

Zayne próbował wielu sztuczek by złapać Grypha. Przebierał się, robił zasadzki, lecz zawsze bez skutku. W końcu, gdy padawan zobaczył handlarza w nocy na jednej z ruchliwych ulic udał się za nim i unieruchomił go korzystając z Mocy. Zabrał go do Akademii, by pochwalić się mistrzom, jednak nie zrobił tego, gdyż w głównej sali zobaczył czwórkę padawanów zabitych przez swych nauczycieli. Wrócił więc na lądowisko do ścigacza, którym przybył i wraz z Gryphem rozpoczął ucieczkę przed mistrzami. Marn znał niższe poziomy Taris, więc prowadził ich bezpiecznymi drogami. Gdy na tablicy zobaczył swój list gończy zrozumiał, że jego życie jest związane z Carrickiem. Po dotarciu na wysypisko śmieci spotkali wojowniczkę Jarael, która zabrała ich do swego domu, gdzie poznali technika Campera. Gdy w okolicy pojawili się mistrzowie Jedi mechanik uruchomił ukryty pod śmieciami statek i zabrał resztę na orbitę. Gryph nie był zachwycony, że musi opuścić najlepsze do handlu miejsce, ale nie miał wyjścia. Podczas, gdy Zayne i Jarael byli na Dzikim księżycu, on wraz z Camperem zauważyli i zaatakowali statek mistrza Luciena. Podczas spotkania z Valiusem Yingiem dzięki znajomości Marna udało się załatwić pojmanie Carricka bez rozlewu krwi. Gdy padawan wrócił z piratem do Akademii Gryph wraz z resztą załogi pomógł mu uciec.

Później przylecieli na górniczą planetę Vanquo, gdzie dzięki sprytnej sztuczce udało im się wypłoszyć załogę stacji wydobywczej i zająć ich zapasy. Podczas ataku Mandalorian razem z Zaynem próbował opóźnić przybycie agresorów do Last Resortu. Niestety, jeden z nich, komandor Rohlan Dyre, dostał się na statek i rozpoczął procedury startowe. Gryph dostał się na pokład dzięki pomocy droida Elbee. Następnie wraz z resztą przyjaciół i nowym towarzyszem udał się w przestworza Mandalorian. W stacji Flashpoint pomógł w wypłoszeniu strażników z powierzchni planety. Po uwolnieniu Jedi razem z resztą przyjaciół udał się na poszukiwanie kolejnych przygód.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!