Miecz świetlny Dartha Bane'a/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


DarthBaneLightsaber-legends.jpg
Miecz świetlny Dartha Bane'a
Specyfikacja techniczna
Kolor klingi Czerwony
Kryształ skupiający Kryształ syntetyczny
Historia i wykorzystanie
WłaścicieleMiecz świetlny Dartha Bane'a był bronią, którą Darth Bane otrzymał od lorda Kas'ima i której używał, aż do swojej śmierci.

Historia

Miecz ten początkowo należał do Na'daza. Gdy jego uczeń Kas'im pokonał go i zabił, zabrał broń, a następnie przechowywał przez około dziesięć lat. Wtedy przekazał go Bane'owi, jednemu z uczniów akademii na Korribanie, po tym jak ten pokonał Siraka, uznawanego za najlepszego ucznia akademii.

Wkrótce po opuszczeniu akademii i Bractwa Ciemności Bane udał się na Lehon. Tam został odnaleziony przez Kas'ima. Pomiędzy Sithami wywiązała się walka, którą ostatecznie wygrał Bane. Po przegraniu przez Sithów wojny z Zakonem Jedi Bane użył swojej broni do zabicia najemników, którzy przybyli, by splądrować opuszczony obóz Bractwa Ciemności.

Dziesięć lat później Bane stoczył walkę ze swoją uczennicą, po tym jak został zaatakowany przez Umbarańskich Mrocznych Skrytobójców, w wyniku której Zannah prawie zginęła. Niedługo potem stoczył na Tythonie pojedynek z grupą Jedi, w wyniku którego został poważnie ranny.

W 980 BBY Bane został zaatakowany przez grupę najemników pod przywództwem iktotchiańskiej Łowczyni i przetransportowany na Doan. Po ucieczce z Doan wraz z Łowczynią udał się na Ambrię. Tam stoczył pojedynek za swoją uczennicą, w którym poległ. Jego miecz trafił w ręce Darth Cognus.

Charakterystyka

Miecz ten posiadał ciemnoczerwone ostrze, a jego rękojeść była zakrzywiona w kształcie haka.

Źródła