Gubernator Sithów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Gubernator Sithów
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Czowiek
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Imperium Sithów
Profesja: Gubernator
Gubernator Sithów był nieznanym z imienia mężczyzną rasy ludzkiej, służącym w Imperium Sithów. Pełnił funkcję gubernatora, rezydującego na planecie Taris w czasie trwania wojny domowe Jedi.

Biografia

Gdy wojna dotarła do Taris, poddano ją blokadzie, przez co zamarł ruch atmosferyczny na planecie. Na czas okupacji Sithowie mianowali swojego gubernatora, mającego nadzorować kwarantannę. Rezydował on w bazie wojskowej, wcześniej należącej do Republiki. Nikt bez jego zgody lub znajomości kodów startowych nie mógł opuścić powierzchni planety. Gubernator był trenowany w mrocznych ścieżkach Mocy.

W 3956 BBY na orbicie Taris doszło do starcia pomiędzy krążownikiem Endar Spire a flotą Sithów. Republikański okręt został zniszczony, ale kilku jego załogantów zdążyło ewakuować się w kapsułach. Byli wśród nich Carth Onasi, cierpiący na zanik pamięci Revan oraz Jedi Bastila Shan.

Jakiś czas później wszyscy troje sprzymierzyli się z Mandalorianinem Canderousem Ordo, który obmyślił plan ucieczki z planety. Jednym z punktów planu było włamanie się do bazy Sithów i kradzież kodów startowych. Revan i jego drużyna zakradli się do bazy z pomocą droida T3-M4. Po drodze walczyli z obsługą bazy, a na końcu dotarli do windy prowadzącej do biura gubernatora. Wszedłszy do niego, stanęli przed mężczyzną. Wyczuł on w Revanie silne powiązanie z Mocą. Widząc powód przyjścia intruzów, zwietrzył okazję do awansu, lecz Revan przy wsparciu swoich kompanów w końcu pokonał akolitę i zabrawszy kody, uciekł z bazy.

Źródła