Zapraszamy do udziału w XI konkursie


T3-M4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

T3m4.jpg
T3-M4
Planeta pochodzenia Taris[1]
Data zniszczenia 3950 BBY
Producent Duwani Mechanical Products[2]
Model T3[1]
Typ Droid astromechaniczny
Kolor sensorów NiebieskieT3-M4, znany również jako Teethree, był droidem astromechanicznym skonstruowanym dla Davika Kanga, lecz nabytym przez Revana podczas jego pobytu na Taris. Droid miał posłużyć do włamania się do bazy Sithów, z której Revan musiał ukraść kody startowe potrzebne do opuszczenia tej planety. Następnie dołączył do drużyny Revana, towarzysząc mu w dalszych podróżach. Po pokonaniu Malaka i odejściu Revana, został na Ebon Hawk przez co przyłączył się do Wygnanej Jedi.

Biografia

Droid Revana

T3-M4 został wyprodukowany przez firmę Duwani Mechanical Products[2] około roku 3956 BBY. Później, w nieznany sposób, trafił w ręce twi'lekańskiej konstruktorki droidów, Janice Nall. Miała ona odpowiednio przerobić i dostosować droida, na zlecenie Davika Kanga, przedstawiciela przestępczego syndykatu zwanego Kantorem na planecie Taris. Droid miał bardzo duże umiejętności w zakresie łamania kodów. Do tego właśnie Davik potrzebował droida. Taris bowiem znajdowała się wtedy pod okupacją Sithów i żaden statek, bez podania odpowiednich kodów, nie mógł opuścić planety. Kody te znajdowały się jednak w bazie Sithów. Miał się włamać do niej pracownik Davika, Mandalorianin, Canderous Ordo i wykraść te kody, a do tego był właśnie potrzebny T3-M4.

Ordo pragnął jednak porzucić pracę dla Davika i uznał, że trafiła mu się świetna ku temu okazja, gdy spotkał pozbawionego pamięci Revana, który wraz z Bastilą Shan i Carthem Onasim próbowali opuścić planetę. Zaproponował im układ polegający na wykupieniu T3-M4 od Janice Nall i wykradnięciu kodów z bazy Sithów w zamian za wprowadzenie ich do bazy Davika Kanga, skąd wspólnie mieli ukraść jego najszybszy statek, zwany Ebon Hawkiem. Revan i jego kompani przystali na tą propozycję. Przy pomocy T3-M4 zdobyli kody i zdołali ukraść Ebon Hawka, choć byli zmuszeni zabić jego właściciela, po czym w ostatniej chwili opuścili Taris, gdyż kilka sekund później Taris została zbombardowana z orbity przez flotę Dartha Malaka.

T3-M4 towarzyszył Revanowi i jego kompanom w podróży, podczas której poszukiwali Gwiezdnych Map, które ostatecznie ich zaprowadziły do Gwiezdnej Kuźni, gdzie tworzona była flota Sithów. Revan zdołał pokonać Malaka, a Gwiezdna Kuźnia została zniszczona.

Poszukiwanie Prawdziwych Sithów

Po zniszczeniu Gwiezdnej Kuźni, T3-M4 dalej pozostał robotem Revana. Gdy w 3954 BBY, jego właściciela zaczęły nękać koszmary o Dromund Kaas, robot wyruszył wraz z nim i Canderousem Ordo na poszukiwanie Maski Mandalora. Po odkryciu Dakatronu Dramatha Drugiego na Rekkiad i rozstaniu z Mandalorianinem, Revan wraz z T3-M4 wyruszyli na Nathemę, gdzie Ebon Hawk został zestrzelony.

Droid Wygnanej Jedi

W 3951 BBY T3-M4 znalazł się na dryfującym w przestrzeni Ebon Hawku, razem z Meetrą Surik i Kreią. Chwilowo naprawił silnik statku, co pozwoliło dotrzeć na kolonię górniczą, Peragus. Na miejscu skontaktował się z Wygnaną Jedi i otworzył szyb, którym kobieta poruszała się w kierunku Ebon Hawka. Na statku "opowiedział" drużynie jak statek dotarł na Peragus. Na Telos IV został ukradziony razem z Ebon Hawkiem do Bazy-Akademii Atris. Atris ściągnęła z T3-M4 dane o Wygnanej Jedi, połączenie zadziałało w dwie strony. T3-M4 ściągnął między innymi zapis holograficzny z procesu Wygnanej Jedi i chwil po procesie oraz lokalizację ocalałych mistrzów Jedi. Następnie towarzyszył Wygnanej w jej misji.

Poszukiwanie Revana

Po pokonaniu Krei na Malachor V Wygnana postanowiła udać się na poszukania Revana. Podczas gdy załoga kobiety się rozwiązała, T3-M4 pozostał przy niej. Wspólnie z nią poleciał na Coruscant na spotkanie z Bastilą. Tam Jedi wgrała droidowi nagranie przedstawiające ją i jej syna Vanera oraz poprosiła, że gdyby odnaleźli Revana mieli pokazać mu nagranie. Potem T3-M4 odleciał wraz z Meetrą w stronę Nathemy, gdzie wcześniej był z Revanem. Na planecie pomógł Meetrze zdobyć informacje, które mogły wskazać miejsce przetrzymywania Revana. Po przylocie na Dromund Kaas i po oswobodzeniu Revana, T3-M4 mógł pokazać mu nagranie Bastili i jego syna. Mężczyzna bardzo się wzruszył i wielokrotnie odtwarzał zapis. Następnego dnia cała drużyna złożona z Meetry, Revana, Scourge'a i droida ruszyła na cytadelę imperatora Sithów. Na miejscu T3-M4 wraz z Revanem dostali się do sali tronowej włądcy i droid zaplombował drzwi tak, by nie napływali strażnicy. Kiedy skończył zauważył rażonego błyskawicami Revana i zaraz pośpieszył mu na pomoc zalewając imperatora płomieniem z blastera. Skutecznie odwrócił uwagę wroga od Revana, lecz tym samym zwrócił ją na siebie. Imperator nie czekając długo zaatakował droida błyskawicami. T3-M4 nie miał szans i po chwili rozleciał się na drobne części.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Databank (pierwszy) T3-M4 w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 16.06.2010 na web.archive.org)
  2. 2,0 2,1 The New Essential Guide to Droids

Źródła


Towarzysze Revana
[Pokaż/Ukryj]
Towarzysze Meetry Surik
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!