Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Rekkiad

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rekkiad
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże[1]
Sektor: Chorlian[1]
Układ: Rekkiad[1]
Współrzędne: S-4
Geografia
Typ: Lądowy
Atmosfera: Tlenowa
Klimat: Lodowy
Dominujący krajobraz:
  • Góry
  • Śniegowe zaspy
  • Jaskinie lodowe
Ważne miejsca:
Społeczeństwo i inne
Przynależność: Mandalorianie
Rekkiad był planetą znajdującą się w sektorze Chorlian Zewnętrznych Rubieży. Była w całości pokryta śnieżnymi zaspami i zlodowaciałymi górami.

Historia

W 5107 BBY na Rekkiad przybył Sith Dramath Drugi, który został wygnany z sąsiedniego Medriaasu. Osiedlił się na jednej z dwóch charakterystycznie wyglądających, stromych gór, zwanych później Bliźniaczymi Włóczniami. Odkrył tam wąski korytarz prowadzący do jaskini, w której po śmierci Sitha, żłożono jego ciało w specjalnie zbudowanym sarkofagu.

W roku 3964 BBY, po zakończeniu wojen mandaloriańskich na Rekkiad przybył Revan i w miejscu pochówku Dramatha Drugiego ukrył Maskę Mandalora. Na przestrzeni lat Mandalorianie szukali utraconej maski, aż dotarli na Rekkiad i tam założyli obozy.

Dziesięć lat później Revan przybył tam razem z Canderousem Ordo i T3-M4. Dołączyli do obozu klanu Ordo i razem z nimi udali się do Bliźniaczych Włóczni. Jednak po drodze natknęli się na członków klanu Jendri, z którymi stoczyli krwawą bitwę. Klan Ordo zwyciężył, a jego członkowie rozpoczęli wspinaczkę na jedną z Włóczni. Po dotarciu na szczyt do jaskini wszedł tylko Revan z Canderousem, pozostali mieli zostać na zewnątrz, jednakże Veela, żona Canderousa, wraz z kilkoma pilotami niepostrzeżenie ruszyła za nimi. W jaskini stoczyli krótką potyczkę, w której zwyciężył Canderous z Revanem. Po spędzeniu nocy w jaskini, Canderous ogłosił się nowym Mandalorem, a Revan odleciał z planety.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!