Droid-krab LM-432

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Droid-krab LM-432
Typ Droid bojowy[1]
Wysokość 1,49 m[1]
Przynależność Konfederacja Niezależnych SystemówDroid-krab LM-432, zwany także droidem-krabem to droid bojowy produkowany na rzecz armii Konfederacji Niezależnych Systemów.

Historia

LM-432 zostały zaprojektowane przez techników wszystkich frakcji Konfederacji Niezależnych Systemów. Produkcją zajęły się jednak szczególnie fabryki Unii Technokratycznej.

Kilka maszyn tego typu użyto podczas misji na Rodii. LM-432 walczyły między innymi w bitwie o Malastare czy broniły bazy Separatystów na Utapau.

Zaprzestano ich produkcji wraz z końcem wojen klonów, a wszystkie do tamtej pory zbudowane wyłączono na rozkaz Dartha Vadera.

Charakterystyka

LM-432 był szybką, zwinną i bardzo przyczepną maszyną. Z łatwością mógł przemieszczać się po nierównym, górzystym czy stromym terenie. Jeden z modeli LM-432 posiadał pompy próżniowe umożliwiające poruszanie się i oczyszczanie z przeszkód bagiennych terenów. Najsłabszym punktem droida-kraba był panel sterujący umieszczony na czubku jego głowy. Zamontowane posiadały także podwójne działka laserowe, których pracę umożliwiał system czujników.[2]

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Databank (pierwszy) Crab Droid w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 28.03.2010 na web.archive.org)
  2. Encyklopedia postaci

Źródła