Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Biblioteka Ossus:Strona główna (projekt)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


22 717 artykułów: Świat Gwiezdnych wojenPoza światem Gwiezdnych wojenCytatyBiblioteka OssusGrafikiWszystkie kategorie

Holocron-Main-02.png

 Polecany artykuł

link=Okładka Kryształowej gwiazdy

Kryształowa gwiazda (org. The Crystal Star) to powieść autorstwa Vondy N. McIntyre rozgrywająca się w 14 roku po bitwie o Yavin. Publikacja została wydana 8 grudnia 1994 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Bantam Spectra. Tego samego dnia ukazał się audiobook na kasecie magnetofonowej czytany przez Anthony'ego Healda.

W Polsce książka ukazała się w 1996 roku, wydana przez wydawnictwa Amber w ramach cyklu wydawniczego Wielkie Serie SF w przekładzie Magdaleny Ostrowskiej.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł
Maulico.png

 NewsyCzywieszico.png

 Czy wiesz, że...


Archiwum | Zgłoś nową ciekawostkę
Cytatyico.png

 Losowy cytat

Mówi mistrz Obi-Wan Kenobi. Z wielkim bólem donoszę, że zarówno Zakon Jedi, jak i Republika upadły, a mroczny cień Imperium okrył wszystko, o co walczyliśmy. Komunikat ten jest przestrogą i przypomnieniem dla garstki żyjących Jedi - ufajcie jedynie Mocy. Nie wracajcie do świątyni. Czas Jedi przeminął. Nasza przyszłość rysuje się niepewnie. Na próbę zostanie wystawione nasze zaufanie, nasza wiara i przyjaźnie. Ale musimy wytrwać. Przyjdzie czas, w którym rozbłyśnie promyk nowej nadziei. Niech Moc będzie z wami... zawsze.
Obi-Wan Kenobi, w hologramie  źródło


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!