Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ta strona służy do zgłaszania kandydatur haseł, które zdaniem Archiwistów powinny znaleźć się na do umieszczenia na stronie głównej jako polecane artykuły.

Polecany artykuł to swego rodzaju gratyfikacja i podziękowanie dla najlepszych Archiwistów, którzy wkładają najwięcej serca w powstanie zasobów Biblioteki Ossus. Jest również wizytówką Biblioteki, zachęcającą do odkrywania i czytania kolejnych haseł.

Kryteria, jakie musi spełnić polecany artykuł

Polecany artykuł jest swego rodzaju wizytówką Biblioteki jako hasło, które odwiedzający czytają w pierwszej kolejności. W związku z tym polecany artykuł musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

 1. Musi być dobrze napisany i zawierać komplet informacji.
 2. Musi być napisany zgodnie ze wszystkimi zasadami jakie obowiązują w Bibliotece.
 3. Musi zawierać pełną listę źródeł.
 4. Musi być ładnie sformatowany i mieć przejrzysty wygląd z podziałem treści.
 5. Musi posiadać przypisy.
 6. Nie może być obiektem żadnych wojen edycyjnych.
 7. Nie może zawierać żadnych szablonów zachęcających do nanoszenia poprawek.
 8. Nie może posiadać nadmiaru czerwonych (pustych) linków; jest to szczególnie ważne, jeżeli linki te odnoszą się do pojęć i zagadnień ważnych dla treści artykułu.
 9. Wszystkie grafiki w artykule, muszą posiadać szablon z kompletem informacji.

Zgłaszanie nominacji

Jeśli chcesz zgłosić jakiś artykuł, skopiuj poniższy kod i umieść go na dole strony w sekcji Nominacje, klikając przycisk edytuj po prawej stronie i dodając kod na samym dole listy. Pod tytułem artykułu, w sekcji Dyskusja, możesz napisać krótkie uzasadnienie, dlaczego wybrałeś ten artykuł do nominacji. Jednorazowo można zgłosić więcej niż jedno hasło.

=== [[Nazwa artykułu]] ===
'''Za:'''

'''Przeciw:'''

'''Dyskusja:'''

Głosowanie

 1. Jeśli chcesz zagłosować, dodaj #--~~~~ do sekcji Za lub Przeciw.
 2. W sekcji Dyskusja napisz krótkie uzasadnienie dla oddanego głosu. Wyrażanie swej opinii o artykule jest szczególnie ważne gdy toczy się spór na temat wypromowania danego hasła do rangi polecanego artykułu.
 3. Możesz oddać tylko jeden głos za i jeden przeciw.
 4. Pamiętaj, że głosy przeciw znoszą głosy za, więc artykuł mający 5 za i 4 przeciw przegra z artykułem mającym 2 za i 0 przeciw.
 5. Każdy głos, zarówno za, jak i przeciw, jest ważny przez rok, po czym zostaje usunięty z głosowania.

Nominacje

Hovus Jorrick

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Aveca Dunn

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Rodas Borgin

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Davim Cross

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Bron Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Oblężenie Inyusu Tor

Za:

Przeciw:

Dyskusja: Starałem się, by artykuł był wyczerpujący i bogaty w zawartość. Według mnie nie brakuje mu niczego i spokojnie go można zgłosić. Power of the Light Side (dyskusja) 22:00, 28 kwi 2016 (CEST)

Hasło jest niezłe, i faktycznie zostało trochę przegapione. Ale nim by trafiło na główną musiałoby się uporać z tym samym problemem co Ithano i plemię. Za dużo czerwonych linków, w tym o postaciach, które były kluczowe dla przebiegu bitwy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:09, 10 paź 2016 (CEST)
Biorąc pod uwagę, że nie znam źródeł, a pozostałe wikie nie mają za wiele napisane na temat tej bitwy, wierzę na słowo, że hasło jest kompletne. Przeczytałem je i wprowadziłem parę poprawek oraz dodałem grafiki, żeby tekst był czymś urozmaicony. Artykuł może zostać polecanym jeśli każdy akapit zostanie podparty przypisem (mamy więcej niż jedno źródło), to samo tyczy się parametrów w infoboxie. Uważam, że jest trochę za dużo czerwonych linków i jeśli zostałyby one uzupełnione o stosowną treść, zagłosuję za promocją tego artykułu na polecany. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)
EDIT: Należy również rozbudować wstępniak. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:20, 10 paź 2016 (CEST)
Aha czyli widzę tu ten wpis a jak część z was wie jestem od tej książki ossusowym specem a więc coraz mniej czerwonych linków może poprowadzić ten artykuł prosto na stronę główną, temat się stosunkowo szybko rozwija i może wznowimy ten temat? Hsob25 (dyskusja) 22:19, 7 kwi 2021 (CEST)
Jeżeli w haśle poznika większość czerwonych linków, a wstępniak artykułu zostanie odpowiednio rozbudowany, to oczywiście hasło ma szansę trafić na główną. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:36, 7 kwi 2021 (CEST)

Goran Beviin

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Fenn Shysa

Za:

Przeciw:

Dyskusja: Artykuł wydaje się kompletny, na razie nie jestem pewien czy wyczerpuje temat aczkolwiek na tyle co ogólnie znam źródła na podstawie których to robiono wydaje się dosyć dobry. czy na tyle by go wyróżnić nie wiem, dlatego wyciągam go na wierzch po własnej lekturze Piett (dyskusja) 23:05, 13 lut 2020 (CET).

Drużyna D

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Din Djarin

Za:

Przeciw:

 1. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:10, 25 sty 2021 (CET)
 2. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:25, 29 mar 2021 (CEST)
 3. --Ggggg (dyskusja) 11:11, 23 lip 2022 (CEST)

Dyskusja:

Kiedyś ktoś już zgłosił, jednak padł głos przeciw, poparty faktem, iż było to niedługo przed premierą drugiego sezonu serialu, więc hasło byłoby niepełne z powodu na bieżąco pojawiających się nowych źródeł. Teraz sezon drugi dobiegł końca, a następne źródło (przewodnik po serialu) będzie dopiero w lipcu, a artykuł jest w pełni uzupełniony i ma komplet informacji. Posiada również przypisy, źródła, grafiki oraz jest w miarę długi. Co prawda posiada również szablon DoPoszerzenia, jednak myślę, iż można go nawet usunąć, bo wszystkie sekcje są w pełni uzupełnione. Ostatnio starałem się jak najlepiej dopracować artykuł, więc myślę, że jest jak najbardziej odpowiednim kandydatem (tym bardziej biorąc pod uwagę, że postać jest ostatnimi czasy jedną z najpopularniejszych w uniwersum). --GoodBear2600 (dyskusja) 14:27, 25 sty 2021 (CET)

Zrobiłeś kawał dobrej roboty. Cały serial jest mniej więcej opisany, lecz należałoby opisać dokładniej (strona na Wook jest dwa razy dłuższa). Inna rzecz to trzeba lekko poprawić styl i wymienić niektóre grafiki. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:10, 25 sty 2021 (CET)

Odzyskanie Mandalory

Za:

 1. signjedi.png Power of the Light Side Dyskusja  10:28, 4 maj 2023 (CEST)
 2. -signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:03, 3 maj 2024 (CEST)
 3. Makulski (dyskusja) 10:40, 5 maj 2024 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Według mnie, w haśle niczego nie brakuje, by mogło trafić na główną.signjedi.png Power of the Light Side Dyskusja  10:28, 4 maj 2023 (CEST)