Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Legacy 19.jpg
Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 19: Claws of the Dragon, Part 6
Wydanie polskie Egmont
16 marca 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
6 lutego 2008
Okładka Travis Charest
Liczba zeszytów 6/6
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 22
Cena 2,99$
39,90 PLN (cały tom Smocze szpony)
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6 to dziewiętnasty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo i jednocześnie szósta i ostatnia część miniserii Smocze szpony.

Opis

Wstrząsająca seria "Smocze szpony" dochodzi do niewiarygodnego finału, kiedy zarówno wrogowie jak i sojusznicy Imperium postanawiają ruszyć przeciw jednemu człowiekowi, Cade’owi Skywalkerowi. Cade będzie musiał stanąć do walki z Imperatorem galaktyki oraz przywódcą Legionów Sithów, Darthem Kraytem. Czy ostatni z rodu Skywalkerów doszedł już do punktu, z którego nie ma powrotu ze ścieżki mroku? Tymczasem Deliah Blue i Jariah Syn odpalają plan ratunkowy przygotowany z myślą o pomocy Cade’owi. A ów plan można opisać praktycznie jednym, acz znaczącym słowem "bum".

Streszczenie

Coruscant. Załoga Mynocka czyni przygotowania do odbicia Cade'a Skywalkera ze Świątyni Sithów. Mijają właśnie Świątynie. Matka Cade'a, Morrigan Corde, zaopatrzona w plecak rakietowy i ciężką broń wyskakuje ze statku. Na pożegnanie mówi Jariahowi Synowi, by "nie zapomniał o bum". Chwilę później Syn spełnia prośbę Corde i detonuje bomby, przyczepione do pluskiew Yuuzhan Vongów, które parę dni wcześniej zostały umieszczone w świątyni przez Corde. Wkrótce świątynia staje w płomieniach, które dostrzega Morlish Veed ze swojego biura. Parę dni wcześniej Corde skontaktowała się z nim i powiedziała, że ma wycofać statki na jej znak. Veed z ironią stwierdza, że jej znak był bardzo subtelny. Tymczasem w Świątyni Cade dalej toczy pojedynek z Darthem Nihlem. Zaciętą walkę wygrywa Cade, odcinając przeciwnikowi rękę w ramieniu. Następnie zaczyna razić go błyskawicami Mocy. Krayt podjudza młodego Skywalkera, by zabił morderce swojego ojca. Próbuje mu wmówić, że zemsta to jedyne słuszne wyjście. Cade jednak buntuje się i odmawia. Zapytany przez Krayta dlaczego tego nie zrobi, odpowiada, że dlatego, iż on tego chce i rzuca się na niego z mieczem świetlnym. Rozpoczyna się pojedynek. Tymczasem załoga Mynocka ma kłopoty - jest atakowana przez statki imperialne. Syn narzeka, że dał się na to namówić, ale Kee śmieje się, że na pewno nie jest to najbardziej szalona rzecz, jaką w życiu zrobił. Syn przyznaje jej rację.

W świątyni dalej trwa pojedynek między Kraytem a Skywalkerem. Krayt jest pewien swojej wygranej; mówi przeciwnikowi, że ukończył szkolenie zarówno jako Sith i Jedi. Przypomina mu, że zabił tysiące wrogów, a Skywalker jest tylko rozkapryszonym dzieciakiem, który tylko użala się nad sobą i ratuje go jedynie krew Vadera krążąca w jego żyłach. Ostrzega go, że nie wyjdzie ze Świątyni żyw. Cade przerywa mu ten monolog. Mówi, że potrafi zobaczyć jego chore wnętrze, widzi jak insekty Yuuzhan Vongów zżerają jego ciało. Pyta czy jego podwładni wiedzą jak bardzo jest chory. Mówi też, że jeśli zginie to jako on, a Krayta pożre choroba i umrze jako bezmyślna vongowa narośl.

Eskadra Czaszek ciągle ściga Mynocka. Gdy już prawie go mają nadchodzi rozkaz do odwrotu. Zawiedzeni piloci niezwłocznie opuszczają okolice Świątyni Sithów. Tymczasem Morrigan Corde wlatuje do pomieszczenia, gdzie trwa pojedynek i strzela Kraytowi prosto w plecy i każe synowi uciekać. Krayt próbuje go zatrzymać, ale to na nic: Cade wyskakuje przez okno. Od śmierci poprzez upadek z wysokości ratuje go Mynock. Syn wciąga go na pokład. Oboje na swój widok padają sobie w ramiona. Radość nie trwa jednak długo, Cade dowiaduje się, że jego statek został sprzedany Chakowi. Syn odpiera, że był to pomysł jego matki, na co Cade reaguje ogromnym zdziwieniem. W tej samej chwili Morrigan kontaktuje się z Mynockiem i każe im natychmiast uciekać. Cade chce się dowiedzieć kim ona właściwie jest, ale Corde nie daje mu na to szansy i przerywa połączenie. Mynock ucieka z Coruscant.

Tymczasem w Świątyni Krayt nakazuje znalezienia Skywalkera za wszelką cenę. W mieszkaniu Veeda, Nyna Calixte bierze prysznic, zmieniając przy tym też soczewki. Veed interesuje się jedną z jej "pamiątek rodowych", ale Nyna nie zdradza mu szczegółów. Gdy Veed odchodzi, Nyna uruchamia urządzenie, na którym jest z mężem i synem: Kolem i Cadem. Okazuje się, że Nyna Calixte i Morrigan Corde to jedna i ta sama osoba.

Bohaterowie

Wydania zbiorcze

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!