Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo: Wojna (wydanie zbiorcze)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dziedzictwo Wojna.jpg
Dziedzictwo: Wojna
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Kolory Brad Anderson
Tusz Dan Parsons
Tytuł oryginalny Legacy: War
Wydanie polskie 8 kwietnia 2013
Wydawnictwo Egmont
Wydanie USA 11 stycznia 2012
Dark Horse Comics
Oprawa Miękka
Okładka Jan Duursema
Liczba zeszytów 6
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 144
Cena 39,99 PLN (wydanie polskie)
Czas akcji 138 ABY


Dziedzictwo: Wojna (Legacy: War) to jedenaste i ostatnie zbiorcze wydanie serii Dziedzictwo. Zawiera historię Dziedzictwo: Wojna, która oficjalnie jest uznawana za oddzielną serię, jednakże zachowano ciągłość numeracji tomów. Ze względów marketingowych komiksy te były wydawane jako oddzielna seria, jednak w istocie są zwieńczeniem wydarzeń z Dziedzictwa. Album komiksowy został wydany przez Dark Horse Comics 11 stycznia 2012 roku. W Polsce natomiast zbiór ukazał się 8 kwietnia 2013 roku nakładem wydawnictwa Egmont.

Opis

Oryginalny

It's an all-out war as the Sith emperor returns from the dead-stronger, more evil, more determined, and prepared to unleash a new secret weapon upon the galaxy! Roan Fel's loyalist Imperials, the Galactic Alliance, and the Jedi are all on the defensive-reeling from the attacks by the unified Sith.

But Cade Skywalker has his own plans for this war--all this time spent running from his legacy has finally shown him that he can't run . . . and he must stand alone against Darth Krayt!

Polski

Darth Krayt, przywódca zakonu zwanego Jednym Sithem, odrodził się po tym, jak omal nie poniósł śmierci z ręki Dartha Wyyrloka. Za pośrednictwem Mocy przekazał wszystkim Sithom wiadomość, że jest cały i zdrowy. Lojaliści z imperium Roana Fela, Sojusz Galaktyczny oraz Jedi przechodzą do defensywy, uginając się pod naporem zjednoczonych Sithów. Cade Skywalker, ostatni znany dziedzic Skywalkerów, także wyczuł powrót Krayta i w końcu pogodził się z faktem, że jego przeznaczeniem jest zmierzyć się z sithańskim imperatorem, nawet jeśli skończy się to dla niego śmiercią. Nikt jednak nie wie, że Darth Krayt powraca silniejszy niż kiedykolwiek, z nową armią bezwzględnie posłusznych sithańskich żołnierzy i potężną armadą okrętów...

Komiksy wchodzące w skład wydania

Galeria

Linki zewnętrzne


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!