Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 11: Duchy, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ghost1okladka.jpg
Dziedzictwo 11: Duchy, część 1
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 11: Ghosts, Part 1
Wydanie polskie Egmont
15 grudnia 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
9 maj 2007
Okładka Jan Duursema
Liczba zeszytów 1/2
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
39,90 PLN (cały tom Kawałki)
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 11: Duchy, część 1 to jedenasty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, a zarazem pierwsza część miniserii Duchy.

Streszczenie

Rok 137 ABY. Cade Skywalker podąża na Ossusa. Wkracza do opustoszałego Prakseum Jedi, by po jakimś czasie nafaszerować się narkotykami, zwanymi igiełkami śmierci. Gdy leży na zimnej podłodze świątyni, nagle ukazuje mu się zjawa Mary Jade Skywalker, która - podobnie jak wcześniej duch Luke'a - namawia go, by zaakceptował swe dziedzictwo. Następnie Cade ma wizję Anakina Skywalkera, swego słynnego przodka - zarazem Jedi i Sitha, Wybrańca Mocy. Anakin przestrzega go, by nie poddawał się gniewowi, gdyż skończy tak samo jak on. Następnie pojawia się mistrz Jedi K'Kruhk, u którego Cade niegdyś się szkolił. Skywalker omyłkowo bierze go za kolejną zjawę, lecz Whiphid uzdrawia go swoją mocą. Okazuje się, że oprócz niego na Ossusa przybyli także Wolf Sazen i Shado Vao. Ku ich zdumieniu Cade oznajmia, że chce podjąć ponownie trening na rycerza Jedi, argumentując, że teraz Nowy Zakon Sithów Dartha Krayta wie o nim i prędzej czy później będzie się musiał z nim rozprawić.

Socorro, Jariah Syn i Deliah Blue (z którymi Skywalker musiał się rozstać, gdyż ujawnił się przed nimi że jest Jedi) przychodzą do swego dawnego pracodawcy, byłego pirata kosmicznego Rava, by dostać jakieś zlecenie. Jednak będąc na Crimson Axe, przerobionym na jego kwaterę główną, wpadają w pułapkę zastawioną przez imperialną moff Nynę Calixte. Kobieta więzi ich, pragnąc zmusić do wyjawienia, gdzie znajduje się Skywalker.

Mijają dwa tygodnie, podczas których Cade ćwiczy pod okiem Sazena. Podczas jednego z treningów, Skywalker i Shado wpadają przez przypadek do pewnego ukrytego pomieszczenia w świątyni Jedi. Tam odkrywają mnóstwo starożytnych, bezcennych artefaktów, należących do Zakonu. Chwilę potem atakuje ich dwóch wojowników Yuuzhan Vongów...

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 11: Duchy, część 1.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!