Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 4: Nowy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Noob.jpg
Dziedzictwo 4: Nowy
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Travel Foreman
Tytuł oryginalny Legacy 4: Noob
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
Wydanie USA Dark Horse Comics
Okładka Jan Duursema i Brad Anderson
Liczba zeszytów 1/1
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 4,90 PLN (w Star Wars Komiks 2/2008)
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo: Nowy (Legacy: Noob) to czwarty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, wydany w USA 11 października 2006 roku przez Dark Horse Comics. Wydawnictwo Egmont wydało tą historię w Polsce w drugim numerze Star Wars Komiks oraz w zbiorze Dziedzictwo: Kawałki.

Opis

Od siedmiu lat Darth Krayt sprawuje przy pomocy Sithów, władzę w Imperium. Ma jednak silną opozycję w postaci dawnego Imperatora i jego zwolenników. Osadzony w realiach serii Star Wars: Dziedzictwo komiks prezentuje bratobójczą walkę między szturmowcami.

Streszczenie

Rok 137 ABY. Na planetę Yinchorr przybywa Anson Trask, by dołączyć do 407 Dywizji, która jest wierny Nowemu Imperium Dartha Krayta. Już na wstępie wszyscy wyzywają go od "kota". Przez przypadek zaczepia Lorda Sithów, Dartha Malevala, pytając się go o drogę do swojej Drużyny Joker. Od gniewu Sitha młodzieńca ratuje jego przełożony, sierżant Ran Harkas. Anson zapoznaje się w końcu z całym oddziałem. Dowiaduje się od nich, że robią nawet między sobą zakłady, który "nowy" przeżyje jak najdłużej.

Wkrótce cała Dywizja wyrusza na Borosk, by oczyścić tamtejszą bazę z 908 Dywizji, która wciąż dochowuje wierności dawnemu Imperatorowi, czyli Roanowi Felowi. Drużyna Joker prowadzi atak na główną twierdzę buntowników, którzy wieczorem wycofują się w głąb swoich zabudowań, 407 Dywizja zaś może odpocząć. Do porucznika Gila Cassela przychodzi Lord Maleval, mówiąc mu, że mają nazajutrz zabić wszystkich z 908 Dywizji i nie brać jeńców. Nikt nie jest tym zachwycony, ponieważ niegdyś ludzie ci byli ich towarzyszami broni.

Mimo to następnego dnia, około południa, grupie udaje się przedrzeć do twierdzy. Ginie Jes Gistang i Vax Potorr. W końcu udaje im się pokonać niemal całą 908. Darth Maleval przywleka jednak ze sobą jeńca - Jareda Cassela, który jest bratem dowódcy ich Legionu, Gila. Sith nakazuje mu zabić brata, by tym samym ostatecznie udowodnił swoją lojalność Sithom, jednak mężczyzna nie godzi się na to. W rezultacie Lord Sithów zabija zarówno jego, jak i Jareda. Wtedy na Malevala rzuca się w gniewie Hondo Karr, ale Sith z łatwością odpiera jego atak. Hondo zginąłby, gdyby nie Anson Trask, który strzela Malevalowi kilka razy w plecy z blastera.

Po bitwie Drużyna Joker przekazuje najwyższemu dowództwu, że zarówno Hondo Karr, jak i Darth Maleval zginęli w bitwie. Sierżant Harkas natomiast nakazuje Traskowi, by trzymał cały oddział - uzupełniony nowymi żołnierzami - do czasu jego powrotu.

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie

Ciekawostki

  • Gwałtowną reakcję ze strony czytelników wywołał błąd popełniony w pierwszej polskiej edycji komiksu (na łamach Star Wars Komiks 2/2008): Mandaloriańczyk zamiast Mandalorianin. Zostało to skorygowane w wydaniu kolekcjonerskim, a za pomyłkę osobiście przeprosił Jacek Drewnowski w wywiadzie udzielonym dla Bastionu[1].

Przypisy

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 4: Nowy.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!