Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo: Kawałki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Shardspl.jpg
Dziedzictwo: Kawałki
Scenariusz John Ostrander, Jan Duursema
Rysunki Jan Duursema, Colin Wilson, Travel Foreman, Adam DeKraker
Tytuł oryginalny Legacy: Shards
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
15 grudnia 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
19 marca 2007
Okładka Adam Hughes
Liczba zeszytów 7
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 172
Cena 39,00 PLN
Czas akcji 130/137 ABY


Dziedzictwo: Kawałki (Legacy: Shards) to drugie zbiorcze wydanie serii Dziedzictwo, które swoją premierę w USA miało 19 marca 2008 roku, a w Polsce, nakładem wydawnictwa Egmont, ukazało się 15 grudnia 2008.

Opis

Komiksowa kontynuacja Gwiezdnych wojen George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się 125 lat po wydarzeniach w filmie. Sithowie pod wodzą Darta Krayta sprzymierzają się z Imperium i wspólnie przygotowują intrygę, która doprowadza do zerwania Galaktycznego Sojuszu i pogrąża światy w brutalnej wojnie. W podzielonym Imperium szturmowcy walczą ze szturmowcami, sithańscy zabójcy ścigają obalonego Imperatora Roana Fela, a szpiedzy różnych stron próbują wytropić spadkobiercę legendarnego dziedzictwa – Cade’a Skywalkera. Cade jednak szuka czegoś zupełnie innego: schronienia przed przeszłością w miejscu, gdzie ta przeszłość legła w gruzach – w ruinach Akademii Jedi na Ossus. Czy odnajdzie tam wewnętrzny spokój i zgodzi się przewodzić nielicznym już Jedi w misji przeciwko Sithom?

Komiksy

Ciekawostki

  • Według początkowych danych w polskim wydaniu, w przeciwieństwie do oryginalnego, miał nie ukazać się komiks Dziedzictwo 4: Nowy, który to dostępny miał być jedynie w drugim numerze magazynu Star Wars Komiks. Później jednak wydawnictwo, na skutek próśb ze strony fanów, zmieniło zdanie.
  • Zarówno niemiecka, jak i francuska edycja zbioru zdecydowały się nazwać go tytułem jednego ze znajdujących się w środku komiksów: w pierwszym przypadku był to Nowy (Sturmtruppler vs. Sturmtruppler), a w drugim Dziedzictwo: Kwestia zaufania (Question de confiance).

Galeria okładek

Przypisy

  1. fr. Legacy Tom 2: Kwestia zaufania
  2. niem. Legacy II: Nowe sojusze


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!