Zapraszamy do udziału w konkursie


Widdle Warrick/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Willy.jpg
Widdle Warrick
Miejsce pochodzenia: Endor
Rasa: Ewok
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Sojusz dla Przywrócenia Republiki
Widdle Warrick, znany również jako Willy, był dzieckiem Ewoka Deeja Warricka. Miał dwóch braci Weechee'ego, z którym dużo się kłócił i walczył, oraz Wicketa i siostrę Windę. Z powodu swojego dużego apetytu stał się obiektem żartów wśród młodszych Ewoków.

Weechee lubił konkurować z innymi Ewokami w wyścigach odbywających się na rzece. Chcąc pomóc bratu, Willy zgłosił się na partnera w spływie. Weechee odmówił jednak, bo stwierdził, że fragment spływu prowadzący przez jaskinię będzie zbyt straszny dla brata. Nadszarpnęło to już i tak chwiejne zaufanie Widdle'a, ponieważ nie był to pierwszy raz kiedy oskarżono go o tchórzostwo. Podczas przechadzki po lesie, Willy odnalazł czarodziejski kryształ, kamień dający temu kto go znajdzie wielką odwagę.

Kiedy Weechee nie wrócił z wyścigu, jego brat postanowił go odnaleźć. Willy w ciemnej jaskini przedzierał się przez zimną wodę i leżące w niej śliskie kamienie. Ostatecznie Widdle znalazł swojego brata i razem wrócili do wioski. Podczas wyprawy zgubił jednak kryształ. Odwagę Willy'ego potwierdził jednak Weechee.

Jakiś czas później Willy był członkiem grupy Ewoków, która wyruszyła na poszukiwanie Catarine i Jeremitta Towanich. Przed wyprawą otrzymał od szamana Logray'a, Niebieskie Pióra Siły. Podczas walki pomógł pokonać goraxa, który porwał Towanich.

W 4 ABY na księżycu wylądował oddział rebeliantów, którego zadaniem było wysadzenie generatora pola ochronnego Drugiej Gwiazdy Śmierci. Kiedy grupa dowodzona przez Hana Solo miała podłożyć ładunki wybuchowe została pojmana przez liczniejsze siły szturmowców. Kiedy bitwa wydawała się przegrana na odsiecz przybyły siły Ewoków. Jednym z wojowników był właśnie Willy. Kiedy w pościg za tubylcami ruszyły maszyny kroczące AT-ST Widdle, Chewbacca i jeszcze jeden Ewok zdecydowali się zaatakować maszynę Tempest Scout 2. Dzięki użyciu maszyny rebelianci zniszczyli wiele innych AT-ST i ostatecznie wygrali bitwę.

Źródła