Zapraszamy do udziału w konkursie


Weechee Warrick

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Weechee.jpg
Weechee Warrick
Miejsce pochodzenia: Endor
Rasa: Ewok
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Weechee Warrick był najstarszym synem Deeja Warricka. Miał troje rodzeństwa: Wicketa, Willy'ego i Windę. Weechee lubił się drażnić ze swoim młodszym bratem Willym, z którym często walczył. Z kolei najmłodszy Wicket, chcący dorównać najstarszemu bratu, był otaczany przez Weechee'ego opieką.

Weechee bardzo lubił się ścigać. W jednym ze spływów, Willy chciał być partnerem starszego brata. Ten jednak się nie zgodził uznając, iż odcinek wyścigu biegnący przez jaskinię, może być zbyt straszny dla młodego Ewoka. Takie posunięcie Weechee'ego nadszarpnęło chwiejne zaufanie brata, gdyż już wiele razy oskarżano go o tchórzostwo. Podczas wyścigu w owej jaskini zdarzył się jednak wypadek, przez który najstarszy z rodzeństwa Warricków nie ukończył spływu. Został jednak uratowany przez Willy'ego, który po znalezieniu w lesie magicznego kryształu stał się bardzo odważny. Dzięki pomocy brata obaj bezpiecznie wrócili z mrocznej jaskini. Po tym wydarzeniu Weechee opowiadał w wiosce o odwadze Willy'ego.

Kiedy ojciec Ewoków, Deej, zatruł się grzybami z drzewa rokna wszyscy trzej wyruszyli na poszukiwanie niezbędnych składników. Weechee musiał się dostać do lęgowiska froschy, gdyż ich jaja miały właściwości lecznicze. Misja powiodła się każdemu z synów Deeja, a lokalny szaman Logray przyrządził antidotum, dzięki któremu ich ojciec wyzdrowiał.

Weechee był jednym z członków grupy Ewoków, która ruszyła na odsiecz porwanym przez goraxa Catarine i Jeremittowi Towani. Ich wyprawa zakończyła się sukcesem.

Źródła