Hoersch-Kessel Drive, Inc.

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Hoersch-Kessel Drive, Inc.
Branża Produkcja statków kosmicznych
Produkty
Przynależność Federacja HandlowaHoersch-Kessel Drive, Inc. była firmą produkującą statki kosmiczne.

Historia

Historia firmy zaczyna się w czasach Starej Republiki. Została ona wtedy założona przez Neimoidian z Federacji Handlowej, którzy potrzebowali przedsiębiorstwa mogącego produkować dla nich na masową skalę pojazdy kosmiczne.

Po nieudanej inwazji na Naboo, firma została sprzedana durosjańskim inwestorom, a następnie podczas wojen klonów nimbańskiemu klanowi, który posunął się do bardzo drastycznych kroków, aby przedsiębiorstwo stało się rentowne. Zlikwidowano setki fabryk i zakładów projektanckich oraz zwolniono wielu inżynierów, co znacznie osłabiło przyszłe zdolności produkcyjne firmy.

Właściciel przedsiębiorstwa zmieniał się wielokrotnie podczas wojen klonów, panowania Imperium, a potem powstawania Nowej Republiki. Dopiero w okresie tuż przed inwazją Yuuzhan Vongów, firmę zdołano na tyle odbudować, że była ona w stanie wrócić do swych korzeni, czyli zająć się konstruowaniem potężnych frachtowców i transportowców. Ciągle jednak miała ona problemy z rentownością i produkowała mniej niż sto pojazdów rocznie.

Produkty

Przypisy

Źródła