Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Dramath

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dramath.jpg
Dramath
Data i miejsce śmierci: 5103 BBY
Miejsce pochodzenia: Medriaas
Rasa: Sithowie
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Imperium Sithów
Dramath był lordem Sithów i władcą planety Medriaas, żyjącym w latach poprzedzających wielką wojnę galaktyczną. Posiadał dwóch synów Tenebrae'a oraz Dramatha II.

Biografia

Dramath pochodził z planety Medriaas. Przed wybuchem wielkiej wojny nadprzestrzennej Dramath wszedł w związek z jedną z wieśniaczek. Ta urodziła mu syna, którego nazwała Tenebrae. Na wieść o narodzinach syna, Dramath kazał żonie utopić go, lecz ta potajemnie ukryła chłopca. Kilka lat później kochanek matki Tenebrae'a dowiedział się o romansie kochanki z Dramathem i chciał ją zabić. Tenebrae skręcił mu jednak kark, a matkę zaczął później torturować na śmierć. Dramath ignorował na początku syna, lecz później zauważył w nim potencjał i postanowił sprawdzić jego umiejętności, po czym zabić go lub uczynić swoim sługą. Dramath przeliczył się, gdyż umiejętności potomka znacznie przewyższały jego umiejętności i dziesięcioletni Tenebrae zabił ojca, po czym uwięził jego duszę uwięził w holokronie. Kilka lat później Tenebrae znany już jako lord Vitiate, za pomocą potężnego rytuału, wyssał całe życie z Medriaasu zapewniając sobie długowieczność. Zmienił nazwę planety na Nathema oraz wybudował na jej powierzchni tajną twierdzę zwaną Sanitarium, gdzie ukrył holokron z duchem ojca. Ponad dwa tysiące lat później w roku 3630 BBY na Nathemę przybył Przybysz z towarzyszką Laną Beniko, który odnalazł holokron. Dramath objawił się wtedy i przedstawił swoją historię, oraz historię swojego syna znanego wtedy jako Valkorion. Następnie zaproponował Przybyszowi, aby ten uwolnił go.

Alternatywy

Dramath pojawi się w rozdziale VII gry The Old Republic: Knights of the Eternal Throne kiedy Przybysz z Leną odkryją holokron, w którym jest przetrzymywany. Gracz ma wtedy do wyboru kilka wersji.

  • Gracz może nie uwolnić Dramatha, ale wziąć holokron ze sobą uzyskując punkty ciemnej strony i zadowolenie ze strony Leny. W tym przypadku Dramath pojawi się przy ostatecznej konfrontacji z Valkorionem i pomoże Przybyszowi go pokonać.
  • Gracz może też uwolnić Dramatha uzyskując punkty jasnej strony, ale też niezadowolenie ze strony Leny.

Źródła