Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Holokron Dramatha

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Holokron Dramatha.jpg
Holokron Dramatha
Rodzaj i pochodzenie
Typ: Holokron
Twórca: Dramath
Właściciele:
Data zniszczenia: 3630 BBY
Znane miejsca: Nathema
Cechy charakterystyczne
Zawartość: Dusza Dramatha

Holokron Dramatha był holokronem stworzonym przez lorda Sithów, Dramatha. Kiedy syn Dramatha, Vitiate, znany później jako Valkorion zabił ojca, przejął holokron i uwięził duszę Draamtha w jego własnym holokronie. Sam holokron był potężnym artefaktem, dlatego przetrzymywany był w Sanitarium na Nathemie, w komnacie Wiecznego Imperatora, w której przetrzymywane były tylko najpotężniejsze artefakty.

Historia holokronu

Holokron został stworzony w nieznanym momencie przez lorda Dramatha. Kiedy jego syn Vitiate zabił go, uwięził jego duszę holokronie. W pewnym momencie holokron trafił do komnaty Wiecznego Imperatora w Sanitarium na Nathemie, gdzie Valkorion przetrzymywał potężne artefakty. Mężczyzna często korzystał ze swojego holokronu, by torturować uwięzioną duszę Dramatha. Kiedy na Nathemę przyleciał Przybysz, odwiedził on Sanitarium, gdzie w komnacie Wiecznego imperatora odnalazł holokron. Wtedy ujawnił mu się Dramath, który przedstawił mu swoją historię, oraz dzieje Valkoriona. Po krótkiej rozmowie Dramath zaproponował Przybyszowi, aby ten uwolnił go, co też Przybysz zrobił, jednak holokron wziął ze sobą. Podczas bitwy o Zakuul, kiedy Valkorion przeniósł Przybysza do innego świata, zamienili się ciałami. Aby z powrotem stać się sobą, Przybysz, w ciele Valkoriona musiał dotknąć holokronu. Kiedy dotknął go, znów wrócił do swojego ciała. Potem kiedy Valkorion wezwał zmarłą podczas drugiej bitwy o Odessen, Vaylin, Przybysz po wygranym pojedynku z nią uwolnił ją za pomocą holokronu. Następnie Arcann wykorzystał holokron by przenieść się do innego świata, by wspomóc Przybysza. Po pojedynku między Valkorionem, a Przybyszem, Vaylin i Arcannem, Valkorion wyrwał Przybyszowi holokron, po czym go zniszczył.

Alternatywy

Grając po ciemnej stronie gracz nie uwalnia Dramatha tylko dalej przetrzymuje go w holokronie, by wezwać go podczas ostatecznego pojedynku z Valkorionem. Holokron tak czy inaczej zostaje zniszczony.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!