Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Secret Journal of Doctor Demagol

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

The Secret Journal of Doctor Demagol to opowiadanie napisane przez Johna Jacksona Millera, będące przekrojowym spojrzeniem na historię opisaną w serii komiksowej Rycerze Starej Republiki. Pierwotnie opublikowane zostało jedynie na Star Wars Hyperspace, 29 kwietnia 2009, później natomiast, 1 października 2012 roku udostępnione zostało na stronie wydawnictwa Del Rey.

Szczegóły na temat opowiadania

Opowiadanie składa się z dwudziestu ośmiu nagrań głosowych, wszystkie poza ostatnim są autorstwa Demagola, jedyny wyjątek to końcowe nagranie stworzone przez Rohlana Dyre.

Każdy wpis związany jest mniej lub bardziej bezpośrednio z którymś z zeszytów serii komiksowej Rycerze Starej Republiki, ich oznaczenia kodowe podpowiadają do którego zeszytu dany fragment należy przypisywać.

W miarę czytania poznajemy szczegóły związane z odkrywaniem przez Demagola prawdy na temat Jarael, mamy też wgląd w jego myśli. Ostatnie nagranie stanowi zaś kontrę Rohlana na poglądy Demagola, którego to on uważał za potwora mylącego się w swym postrzeganiu Mandalorian.

Bohaterowie opowiadania

Główni (autorzy wpisów)

Tylko wspominani

Linki zewnętrzne

Opowiadanie (po angielsku) udostępnione na stronie wydawnictwa


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!