Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 17: Noce gniewu, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor17.jpg
Rycerze Starej Republiki 17: Noce gniewu, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Harvey Tolibao
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 17: Nights of Anger, Part 2
Wydanie polskie Egmont
17 sierpnia 2010
(Rycerze Starej Republiki tom 3: Dni strachu, noce gniewu)
Wydanie USA Dark Horse Comics
30 maja 2007
Okładka Colin Wilson
Liczba zeszytów 2/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 17: Noce gniewu, część 2 (Knights of the Old Republic 17: Nights of Anger, Part 2) to siedemnasty zeszyt serii Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest do serii opowiadań Noce gniewu (drugi zeszyt wchodzący w jej skład). W USA ukazał się 30 maja 2007 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 13 września 2010 w trzecim tomie serii.

Streszczenie

Na pokładzie Arkanian Legacy Camper dostaje się pod opiekę najlepszych lekarzy w galaktyce. Jarael zostaje zapewniona przez lorda Adasce, że jego towarzyszowi nic nie będzie. Chwile później strażnicy pojmują komandora Rohlana, ale zostaje on uwolniony na prośbę Jarael. Później Adasca oprowadza kobietę po swym wielkim statku i opowiada o wszystkich nowoczesnych rozwiązaniach, które zostały na nim zastosowane. Następnie lord prowadzi Jarael do jej apartamentu, gdzie ma oczekiwać na polepszenie stanu zdrowia jej przyjaciela. Kobieta ma bezpośredni kontakt z salą, gdzie przebywa Camper.

W tym samym czasie w przestrzeni nad planeta Serroco siły Republiki walczą z okrętami Mandalorian, które ich zaskoczyły. W pewnej chwili na pokład Courageousa wdzierają się komandosi Mandalorian. Atakują oni żołnierzy Republiki dowodzonych przez admirała Karatha. Dowódca zostaje zaatakowany przez jednego z napastników, jednak na ratunek śpieszy mu Carth Onasi i pokonuje Mandalorianina. Następnie wszyscy udają się do celi, gdzie jest przetrzymywany Zayne Carrick. Admirał prosi go, by użył Mocy Jedi i uratował ich. W końcu padawan zgadza się i odsłania klapę, która prowadzi na lądowisko, gdzie stoi statek Cartha Deadweight.

Tymczasem na pokładzie Arcanian Legacy lord Adasca rozmawia z komandorem Rohlanem i mówi mu, że będzie potrzebna jego pomoc. Za to otrzyma swobodę i możliwość widzenia się z Jarael. Nie podaje jednak szczegółów, jak ma wyglądać jego rola. W tym samym czasie Jarael czeka na wiadomość o stanie zdrowia Campera. W pewnej chwili przez komunikator odzywa się Eejee Vamm, informując o braku zmian w stanie zdrowia Campera. Po krótkiej rozmowie, do droida podchodzi przebywający do tej pory w cieniu Camper, pytając co się na prawdę dzieje. Eejee opowiada o wirusie Balinquara, ale gdy spostrzega, że Camper wie, że coś jest nie tak, zdradza prawdę: mężczyzna ma dokończyć pracę, którą zaczął wiele lat temu, a Jarael ma być gwarantem, że to zrobi.

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!