Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 15: Dni strachu, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor15.jpg
Rycerze Starej Republiki 15: Dni strachu, część 3
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Dustin Weaver
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 15: Days of Fear, Part 3
Wydanie polskie Egmont
13 września 2010
(Rycerze Starej Republiki tom 3: Dni strachu, noce gniewu)
Wydanie USA Dark Horse Comics
11 kwietnia 2007
Okładka Brian Ching i Michael Atiyeh
Liczba zeszytów 3/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 15: Dni strachu, część 3 (Knights of the Old Republic 15: Days of Fear, Part 3) to piętnasty zeszyt serii Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest do serii opowiadań Dni strachu (trzeci i ostatni zeszyt wchodzący w jej skład). W USA ukazał się 11 kwietnia 2007 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 13 września 2010 w trzecim tomie serii.

Streszczenie

Zayne Carrick zakrada się na statek Cartha Onasi i ukrywa się na pokładzie. Niedługo później statek startuje. Chłopak zostaje nakryty przez Cartha. Po krótkich wyjaśnieniach Zayne przyznaje się, że jest Jedi i że zobaczył w wizji zniszczenie Serroco. Mówi także, ze musi się spotkać z admirałem Saulem Karathem. Carth postanawia zabrać padawana na pokład Courageousa.

W tym samym czasie na planecie Gryph wbrew nakazowi Zayne'a postanawia nadal prowadzić swą działalność.

Po dotarciu na pokład okrętu admirała, Onasi prowadzi chłopka na mostek. Saul Karath rozpoznaje Zayne'a jako mordercę padawanów z Taris i oskarża go o szpiegowanie dla Mandalorian. Padawan usiłuje wytłumaczyć, że chce ocalić ludność planety przed pewna śmiercią. Nie zostaje jednak wysłuchany. Chwilę później z nadprzestrzeni wyskakują okręty Mandalorian. Wystrzeliwują one rakiety, które omijając flotę Republiki uderzają w powierzchnię planety siejąc wielkie spustoszenie. Zayne załamuje się, że nie został wysłuchany, a jego wizja się spełnia. Podejrzewa także, że jego przyjaciele zginęli. Chwilę później admirał rozkazuje aresztować padawana i mówi, że zamierza oddać go jego mistrzom. W nocy do celi chłopaka przychodzi Carth Onasi mówiąc, że zdążył nakazać ludności udać się do katakumb, dzięki czemu straty w ludziach były bardzo małe.

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!