Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 20: Zaślepieni nienawiścią, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor20.jpg
Rycerze Starej Republiki 20: Zaślepieni nienawiścią, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Bong Dazo
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 20: Daze of Hate, Part 2
Wydanie USA Dark Horse Comics
19 września 2007
Okładka Chris Warner
Liczba zeszytów 2/3
Liczba stron 40
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 20: Zaślepieni nienawiścią, część 2 (Knights of the Old Republic 20: Daze of Hate, Part 2) to dwudziesty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Zaślepieni nienawiścią (drugi zeszyt tej serii opowiadań).

Treść komiksu

Na pokładzie Arkanian Legacy pojawia się Mandalor Ostateczny wraz ze swymi wojownikami. W drodze do centralnego punktu okrętu zostaje zaatakowany przez Aleka. Mandalorianin radzi sobie jednak z nim przy pomocy swego topora. Chwilę później Arkoh Adasca zawiadamia załogę stacji badawczej, że przybyli już wszyscy goście i powinni rozpocząć pokaz. Następnie pojawia się komandor Rohlan Dyre, który zostaje przyjęty przez Mandalora pomimo swej zdrady. W pewnej chwili z komunikatora Jarael rozlega się głos Campera. Kobieta odchodzi na bok, by móc swobodnie porozmawiać. Mężczyzna przeprasza ją, że nic jej nie powiedział o swej przeszłości i związku z Adascą. Chwilę poźniej pojawia się za nią Arkoh i wyrywa z ręki komunikator. Mówi Camperowi, żeby pamiętał o ich umowie.

Tymczasem Zayne Carrick i Lucien Draay siedzą związani w nieznanej im sali, a wokół nich jest pełno droidów HK-24. W krótkiej rozmowie wyjasniają sobie co się stało od ich ostatniego spotkania. Lucien opisuje związek swej rodziny z rodziną Adascy. Po chwili do sali wchodzą dwa droidy z jedzeniem. Korzystając z zamieszania obaj Jedi atakują przebywające w pomieszczeniu droidy i przybyłych strażników. Bez większych problemów wychodzą cało z walki. W zamieszaniu Lucien próbuje zaatakować Zayne'go, ale ten broni się dzięki swym niezwykłym naramiennikom. Chwilowo pogodzeni ruszają na ratunek reszcie przedstawicieli Republiki.

W tym samym czasie w punkcie obserwacyjnym okrętu lord Adasca przyjmuje propozycję Mandalora, który wzamian za niezwykłą technologię obiecuje pozostawić Arkanię w spokoju. Odbywa się to mimo sprzeciwu Aleka.

Tymczasem w centrum medycznym jeden z naukowców mówi Eejee Vammowi, że odkrył niesamowitą rzecz dotyczącą Jarael i musi powiedzieć o tym natychmiast Arkohowi. Nagle do pomieszczenia wchodzi zamaskowany mężczyzna i mimo sprzeciwu Vamma zabija obu przebywających w tym pomieszczeniu...

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie


<center>Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]
</center>

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!