Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 18: Noce gniewu, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor18.jpg
Rycerze Starej Republiki 18: Noce gniewu, część 3
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Harvey Tolibao
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 18: Nights of Anger, Part 3
Wydanie polskie Egmont
17 sierpnia 2010
(Rycerze Starej Republiki tom 3: Dni strachu, noce gniewu)
Wydanie USA Dark Horse Comics
25 lipca 2007
Okładka Colin Wilson
Liczba zeszytów 3/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 18: Noce gniewu, część 3 (Knights of the Old Republic 18: Nights of Anger, Part 3) to osiemnasty zeszyt serii Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest do serii opowiadań Noce gniewu (trzeci i ostatni zeszyt wchodzący w jej skład). W USA ukazał się 25 lipca 2007 nakładem Dark Horse Comics, natomiast w Polsce został wydany przez wydawnictwo Egmont 13 września 2010 w trzecim tomie serii.

Streszczenie

Na planecie Telerath mistrz Jedi Lucien Draay widzi panikę jaka ogarnęła mieszkańców. Pyta droida GG-36 co się stało, a ten, poznawszy mistrza odpowiada, że Courageous został zniszczony przez Mandalorian i los załogi nie jest znany. Lucien wypytuje droida, czy może gdzieś skorzystać z komunikatora. Udawszy się do wskazanego miejsca, mistrz Jedi kontaktuje się z Haazenem. Przekazuje swemu rozmówcy wiadomość, że wszystkie pieniądze Draay Trust zostały bezpiecznie wywiezione z planety. Następnie były nauczyciel Luciena mówi mu o lordzie Adascy i jego zamiarach. Wysyła mistrza Jedi, by dowiedział się o co na prawdę chodzi i był przedstawicielem Zakonu w planowanych rozmowach.

Tymczasem na pokładzie Arkanian Legacy Jarael zostaje odwiedzona przez lorda Adascę. Mówi mu, że bardzo niepokoi się stanem Campera, który nie daje znaków życia. Adasca zaprasza ją na kolację, by mogli spokojnie porozmawiać. Następnie udaje się do laboratorium, gdzie spotyka komandora Rohlana bawiącego się probówkami. Wyjaśnia mu dokładnie na czym ma polegać jego zadanie i daje mu dysk z nagranym zaproszeniem, które ma przekazać swemu dowódcy. Adasca nie zgadza się jednak, by w wyprawie towarzyszyła mu Jarael.

Tymczasem Carth Onasi uciekający swym statkiem Deadweight z pola bitwy wraz z admirałem Karathem i Zayne'em Carrickiem otrzymuje od Eejee Vamm wiadomoćć, że lord Adasca zaprasza ich na swój statek.

Jakiś czas później, Jarael wybiera się na pokład obserwacyjny, by spotkać się z lordem Adascą. Od samego początku spotkania Adasca opowiada jej o przyszłości Arkanii, która ma stać się centrum galaktyki. Następnie, gdy statek wyskakuje z nadprzestrzeni w okolicach Omonotha, opowiada o Exogorthach i badaniach nad nimi. Wyjawia także, że wiele lat wcześniej Gorman Vandrayk prowadził eksperymenty związane z tymi stworzeniami i teraz ma je dokończyć. Ujawnia także tożsamość Vandrayka, który jest znany Jarael jako Camper.

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!