Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Knights of the Old Republic III

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obiekt został skasowany z archiwów.

Uwaga! Artykuł opisuje produkt (książkę, grę, komiks itp.), który został skasowany bądź zastąpiony przez inny produkt z decyzji Lucasfilm Ltd. Artykuł może więc zawierać opis z elementami niekanonicznymi.

Knights of the Old Republic III
Wydawca: LucasArts
Producent: Obsidian Entertainment
Gatunek: cRPGKnights of the Old Republic III to anulowana, fabularna gra wideo, która miała być kontynuacją serii tworzonej przez gry Knights of the Old Republic i Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Projekt został anulowany z powodu kryzysu u wydawcy serii, LucasArts.

O grze

Szkic przedstawiający Nareshę.

Po zaprzestaniu prac nad projektem Proteus, pracujący nad nim zespół oraz część stworzonego materiału zostało przeniesionych do projektu gry Knights of the Old Republic III. Głównym projektantem został John Stafford. W publikacji Rogue Leaders: The Story of LucasArts zdradził, że historia gry była w dużej części napisana, zaprojektowano większość światów, misji, postaci i przedmiotów. Jednak gdy gra była bliska etapu rozpoczęcia produkcji, LucasArts przeżywał trudny okres i projekt musiał zostać skasowany[1].

Według materiałów ukazanych w książce Rogue Leaders: The Story of LucasArts, jedną z głównych postaci miała być nieznanej rasy kobieta o imieniu Naresha. Sama akcja gry miała rozgrywać się na wielu planetach, między innymi na Coruscant, Mandalorze, Rodii, Taloraanie i nowej Dashaad. Na ilustracjach koncepcyjnych przedstawiono też jedną z lokacji na Mandalorze, którą miało być Mandalore City[1].

W projekt, poza Staffordem, były zaangażowane jeszcze artystki Molly Denmark i Cory Allemeier[1].

W marcu 2007 roku pojawiły się informację że trwają prace nad kontynuacją The Sith Lords. Jakiś czas później, w maju pojawiły się plotki że BioWare zatrudnił zespół mający pracować nad grą MMO w realiach serii Knights of the Old Republic. Rok później, w lipcu 2008, potwierdzono, że trwają pracę nad sieciową grą w realiach serii, a w październiku tego samego roku ujawniono, że grą tą jest The Old Republic[2].

Pod koniec lipca 2013 roku, serwis Eurogamer przeprowadził wywiad z Chrisem Avellonem ze studia Obsidian Entertainment. Avellon zdradził w czasie rozmowy, że to jego studio miało zając się trzecią odsłoną serii oraz podzielił się kilkoma koncepcjami, które miały zostać zrealizowane w grze. Według jego słów, miał powrócić Revan i możliwe byłoby spotkanie jego postaci z Wygnaną Jedi, bohaterką drugiej odsłony. Ponownie też miały się pojawić znane elementy z poprzednich części, jak frachtowiec Ebon Hawk oraz droidy HK-47 i T3-M4. Avellon przyznał, że nie zna dokładnych powodów dla których LucasArts nie dał zielonego światła grze. Wysunął wniosek, że wydawca prawdopodobnie chciał sam stworzyć grę, bez pomocy zewnętrznego studia.[3][4]

Galeria

Zobacz także

Przypisy


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!