Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Akademia Skystrike

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Skystrike Academy.png
Akademia Skystrike
Lokalizacja: Montross
Funkcja: Placówka szkoleniowa dla przyszłych pilotów TIE
Przynależność: Imperium Galaktyczne


Akademia Skystrike była imperialną placówką szkoleniową dla przyszłych pilotów TIE-ów. Znajdowała się na Montrossie.

Budowa

Placówka unosiła się w powietrzu w atmosferze planety. Miała pionową konstrukcję. Na górnych piętrach znajdowało się centrum dowodzenia i pomieszczenia personelu z oknami i widokiem na zewnątrz. Po środku, w największej części akademii, umiejscowione były sale treningowe, obstawione kapsułami symulacyjnymi. U dołu znajdowały się natomiast silniki repulsorowe, które unosiły stację wysoko nad ziemią. Wzdłuż całej konstrukcji umieszczony był hangar, w którym lądowały statki. Były tam także specjalne treningowe TIE.

Dowództwo

Całą stację obsługiwał pełen personel. Kadetów przyjmowali oficerowie wraz z ochroną. Szkoleniem kadetów dowodził oficer Goran, lecz w przypadku odwiedzin gości o wyższych stanowiskach w hierarchii Imeperium, przekazywał im dowodzenie. W skład personelu wchodziły także droidy astromechaniczne, które służyły do identyfikacji nowych kadetów.

Szkolenie

Standardowe szkolenie przyszłych pilotów ograniczało się do regularnych symulacji w specjalnych kapsułach symulacyjnych. Umożliwiały one przeprowadzenie bardzo realnej symulacji, zgodnej z ustalonym przez dowództwo scenariuszem, podczas której kadet mógł sterować obracającą się o 360 stopni kapsułą. Rzadko dopuszczano do ćwiczeń poza atmosferą, lecz w takiej sytuacji korzystano ze specjalnych TIE-ów, których oprogramowanie liczyło liczbę trafień pilota, na podstawie czego naliczano punkty.

Historia

W roku 2 BBY w akademii szkolił się Wedge Antilles wraz ze swoimi przyjaciółmi, Rake'em Gahree'em i Derekiem Klivianem. Zdecydowali się oni dołączyć do Rebelii i wysłali komunikat o swoich zamiarach. Rebelianci wysłali do akademii swoją agentkę, Sabine Wren, która miałą za zadanie ich znaleźć. Poznała Wedge'a w czasie jednej z symulacji. Szybko domyśliła się, że to on i zdradziła mu swoją tożsamość. Wedge zapoznał ją z innymi chętnymi do wsparcia Rebelii i postanowili uciec w czasie ćwiczeń poza atmosferą. Jak ustalili tak też zrobili, lecz kiedy dowództwo zauważyło zdradę, odcięli im zasilanie po przez odłączenie od ich myśliwców paneli. Dla przykładu zabili także jednego z nich. Niedoszli uciekinierzy zostali aresztowani, lecz Sabine udało się wydostać i uwolnić przyjaciół. Pobiegli do hangaru, skąd odlecieli powolnym bombowcem. W pogoń ruszył doświadczony pilot Vult Skerris. Udało mu się nawet trzykrotnie trafić uciekających, z czego ostatni strzał dokonał poważnej awarii, lecz w atmosferze pojawiła się rebeliancka korweta, która przechwyciła statek i odleciała.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!