Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rake Gahree

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rake.png
Rake Gahree
Data i miejsce śmierci: 2 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarny
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Rake Gahree był mężczyzną rasy ludzkiej i kadetem w imperialnej Akademii Skystrike. Uczył się tam latania myśliwcami TIE/ln.

Biografia

Rake Gahree urodził się na wiele lat przed bitwą o Yavin 4 i w pewnym momencie swojego życia dostał się do Akademii Skystrike. Podczas nauki tam został jednym z najlepszych kadetów, a także poznał Wedge'a Antillesa oraz Dereka Kliviana, z którymi się zaprzyjaźnił.

W roku 2 BBY trójka przyjaciół uświadomiła sobie, iż życie pilota Imperium Galaktycznego nie jest tym czego się spodziewali i postanowiła dołączyć do Rebelii. Wysłali więc wiadomość, którą jeden z rebelianckich Fulcrumów przekazał na Atollon, skąd przybyła następnie posługująca się fałszywą tożsamością Sabine Wren. Niedługo potem w akademii pojawili się również gubernator Arihnda Pryce oraz agent Kallus, którzy podejrzewali, iż część z kadetów będzie próbować zdezerterować. W odpowiedzi na to wydarzenie trójka przyjaciół spotkała się i omówiła ryzyko związane z planowaną przez nich akcją. Nieświadomi byli jednak, że całości przysłuchiwała się Wren, która następnie spotkała się z Wedge'em i zdradziła mu swoją tożsamość, po czym namówiła do ucieczki, prosząc o poszukanie więcej chętnych. Antilles zapoznał Sabine z Rake'em i Darekiem, a rebeliantka zaprezentowała im swój plan. W trakcie ćwiczeń poza atmosferą planety cała czwórka początkowo zachowywała pozory i brała w nich udział, lecz gdy do układu wskoczyła korweta typu CR90 z Ezrą Bridgerem na pokładzie, dezerterzy udali się w jej stronę. Nie przewidzieli jednak, że gubernator Pryce odłączy panele słoneczne ich myśliwców, przez co te stały się bezużyteczne. Następnie trzy maszyny typu TIE/in dowodzone przez Vulta Skerrisa ostrzelały myśliwiec Rake'a, niszcząc go bez problemów i zbijając jego pilota.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!